Aihe: Aloittelijalle hyvä basso.
1 2
Kefiiri
13.03.2010 11:19:22 (muokattu 13.03.2010 11:21:16)
Pieni rumpalipoika: Onko Daisyn bassoista mihinkään? Ovat hyvännäköisiä, voisin ostaa itsellenikin : )
 
Erittäin vakuuttavan näköisia nuo Daisyt tosiaan. Semmoisen piparkakun muotoisen haluaisin.
Yksi juttu mikä kannattaa huomioida on soittimen paino. Hirveän painavaa rohjoa ei ole mukava kannatella.
Seba
13.03.2010 11:25:27
 
 
Kefiiri: Erittäin vakuuttavan näköisia nuo Daisyt tosiaan. Semmoisen piparkakun muotoisen haluaisin.
Yksi juttu mikä kannattaa huomioida on soittimen paino. Hirveän painavaa rohjoa ei ole mukava kannatella.

 
paino = voimaa
ylipaino = ylivoimaa
Ei tähän taida uskaltaa mitään kirjoittaa ettei kaikenmaailman feministit hurjistu.
El Jefe
14.03.2010 19:19:01
Pieni rumpalipoika: Terppa,
helpposoittoisilta ja käteen sopivilta.
 
Vai kannattaisiko pitäytyä Jazz/Presari-osastossa, onko tiettyjä kopiomerkkejä jotka ovat erityisen hyviä hinta-/laatusuhteeltaan?
 
Sekä uudet, että käytetyt sopivat. Hintaluokka olisi varmaankin jotain 300-600e.
 
Kertokaapas rakkaat basistiveljet, niin saadaan tsyby sen hienoimman rock-soittimen pariin...

 
Rumpalilta rumpalille.
 
Mites toi? Löytyy Presari ja Jazztakamikki sekä on kevyempi kuin monet muut.
 
http://muusikoiden.net/tori/nayta.php?id=399458
JussiKoo
14.03.2010 19:38:03
El Jefe: Rumpalilta rumpalille.
 
Mites toi? Löytyy Presari ja Jazztakamikki sekä on kevyempi kuin monet muut.
 
http://muusikoiden.net/tori/nayta.php?id=399458

 
Toi Aerodyne on todella kevytsoittoinen painon ja actionin puolesta. Lisäksi se on hemmetin hyvän näköinen ja laadukas soitin. Suosittelen.
 
PS. Hinta on munsta vähän yläkanttiin. Olisin ostanut tuon sulta pois, jos olisi ollut käytetyn hinta.
"Mikä muualla tulkitaan homoeroottiseksi, on bassodadassa vain ryhmähenkeä." (kraaps 03/2010)
El Jefe
14.03.2010 20:28:04 (muokattu 14.03.2010 20:38:36)
Rock-Ola: Toi Aerodyne on todella kevytsoittoinen painon ja actionin puolesta. Lisäksi se on hemmetin hyvän näköinen ja laadukas soitin. Suosittelen.
 
PS. Hinta on munsta vähän yläkanttiin. Olisin ostanut tuon sulta pois, jos olisi ollut käytetyn hinta.

 
Voihan tuosta aina tinkiä tai vaihdossa huolin mahdollisesti Amerikan jazzarin tai Fender signaturemallin ym voi tarjota välirahan kanssa.
 
Offtopiccia: toi sama Stu Hamm on ollut torilla 4 eri myyjän toimesta viimeiset 4 kuukautta parin päivän tauoilla. 3 kanssa olen keskustellut kaupoistakin, mutta hinta vaan nousee. Whats the problem ?
 
Pitäskö se ostaa poies ja nostaa hintaa taas :)
 
edit: Torilla toinen Aerodyne 750 e. No siitä puuttuu rock-uskottavuus.
Ville S
15.03.2010 14:55:20 (muokattu 15.03.2010 14:56:34)
Tuskin ainakaan paljoa parempaa aloittelijabassoa on kuin Ibanezin monet mallit:
halpoja, helpposoittoisia ja ok sounditkin.
 
Varsinki soundgearit pitäis hoitaa homman kuin homman, eikä lomppakoon sano sopimustaan irti varsinki jos käytettynä ostaa.
 
EDIT: todennäköisesti kannattaa silti pysyä erossa Ergodyne bassoista.
Kraaps: No, eikäku passona passona, kato semmottisena hifihärpyttimenä, millä voe soettaa tosi korkeelta ja tosikovvoo ja hirmu matalalta hirmukovvoo...
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)