Aihe: Tokai TJB-55 Vintage White
1
Robo
06.09.2020 19:07:11
Tuli sitten hommattua aloittelijalle, ainakin kunnollinen bassokitara. Millainen vahvistin pitäisi olla ns olohuonekäyttöön. Vaatimuksena on kuulokeliitäntä ja tietenkin muhkea soundi, joka stemmaa Tokain kanssa hyvin.
iec
06.09.2020 19:23:19
 
 
No vaikka tuollainen: https://www.f-musiikki.fi/kitarat-j … assic-session-60w-bassocombo-ebs60s
 
EBS 60 s. Kyseisellä kombolla joskus testailin yhdessä liikkeessä bassokitaroita ja oli ihan asiallinen peruskampe.
Tieto lisää tuskaa ja turha tieto turhaa tuskaa...Ja niin päin pois...
Robo
07.09.2020 14:59:09
Kiitos. Onko oma basso otettava liikkeeseen, kun käy ostamassa vahvistimen, vai onko ne niin samanlaisia laadultaan ettei tarvii.
J.Nikkanen
07.09.2020 15:52:44
Robo: Kiitos. Onko oma basso otettava liikkeeseen, kun käy ostamassa vahvistimen, vai onko ne niin samanlaisia laadultaan ettei tarvii.
 
No ottaa mukaan vaan ja testaa kaikki ne mihin maksukyky riittää. Saundi on siitä hankala homma että jokaisella on hieman omanlaisensa käsitys siitä hyvästä bassosaundista. Itse lähtisin 1x12" kombolla liikenteeseen, mutta se on vain minun mielipide.
sepisti
09.09.2020 10:36:35 (muokattu 09.09.2020 10:37:38)
iec: No vaikka tuollainen: https://www.f-musiikki.fi/kitarat-j … assic-session-60w-bassocombo-ebs60s
 
EBS 60 s. Kyseisellä kombolla joskus testailin yhdessä liikkeessä bassokitaroita ja oli ihan asiallinen peruskampe.

 
Ei saakeli, tuohon hintaan saa oikean vahvistimen, jonka kanssa voi mennä tarvittaessa myös bänditreeneihin tai keikalle. https://www.verkkokauppa.com/fi/pro … 6wIVhPuyCh1ndQqHEAQYAyABEgITjvD_BwE
iec
09.09.2020 14:40:51
 
 
sepisti: Ei saakeli, tuohon hintaan saa oikean vahvistimen, jonka kanssa voi mennä tarvittaessa myös bänditreeneihin tai keikalle. https://www.verkkokauppa.com/fi/pro … 6wIVhPuyCh1ndQqHEAQYAyABEgITjvD_BwE
 
Sillä en edes ehdottanut tuon kokoluokan komboa, kun kysyttiin suosituksia olohuonekäyttöön. Oletan että suomalaiset olohuoneet ovat keskimäärin pienempiä kuin amerikkalaiset. En ole tosin kovin monessa amerikkalaisessa olohuoneessa käynyt, mutta niissä missä olen, sopisi tuo TC:n vahvari huomaamattomasti nurkkaan. Minun olohuoneessani tulisi muulta perheeltä valituksia tuon kokoisesta komootista ;)
Tieto lisää tuskaa ja turha tieto turhaa tuskaa...Ja niin päin pois...
Kallekorvola
10.09.2020 23:17:12
sepisti: Ei saakeli, tuohon hintaan saa oikean vahvistimen, jonka kanssa voi mennä tarvittaessa myös bänditreeneihin tai keikalle. https://www.verkkokauppa.com/fi/pro … 6wIVhPuyCh1ndQqHEAQYAyABEgITjvD_BwE
 
Tuosta kaupasta saa myös asiantuntevaa palvelua joka ottaa huomioon juuri sinun tarpeesi, muusikkokokemukseen nojaavaa ohjausta kun haet oikeaa tuotetta ja ratkaisuja mahdollisiin ongelmatilanteisiin myös myöhemmin tuotteen elinkaaren aikana.
 

 

 

 
Eiku...
www.5by5.fi
sepisti
11.09.2020 15:34:08
Kallekorvola: Tuosta kaupasta saa myös asiantuntevaa palvelua joka ottaa huomioon juuri sinun tarpeesi, muusikkokokemukseen nojaavaa ohjausta kun haet oikeaa tuotetta ja ratkaisuja mahdollisiin ongelmatilanteisiin myös myöhemmin tuotteen elinkaaren aikana.
 
Kunhan laitoin ensimmäisen löytyneen linkin ko. laitteeseen... Mutta eipä tuolla palvelu ole sen kummempaa kuin missään muussakaan verkkokaupassa. Takuuasiat hoituu ihan samalla tavalla. Todennäköisesti jopa helpommin kuin saksalaisen vaihtoehdon kanssa. Mitä tulee takuun jälkeiseen elinkaareen, ei se kiinnosta musiikkiliikkeitä sen enempää.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)