Aihe: FL studio mykkänä!!
1
Charge
07.03.2009 12:16:51
 
 
Latasin tuon FL studio 8 demon. Senhän pitäisi pystyä lukemaan MIDI-tiedostoja? No joo, avasin sitten yhden MIDI-tiedoston, ja se avasi sn mitään mukinoimatta. Rupesin sitten kuuntelemaan, niin ei kuulu yhtään mitään! Muuten kyllä, kun laittaa päälle esim. FL keys, niin kyllä kuuluu ääni. Mikä vikana?
"I have a...I have a...dvarf? I have the dvarf and I'm not afraid to use him! I need some questions!" "Answers, I think you need answers".
lindo
07.03.2009 15:59:07
Charge: Latasin tuon FL studio 8 demon. Senhän pitäisi pystyä lukemaan MIDI-tiedostoja? No joo, avasin sitten yhden MIDI-tiedoston, ja se avasi sn mitään mukinoimatta. Rupesin sitten kuuntelemaan, niin ei kuulu yhtään mitään! Muuten kyllä, kun laittaa päälle esim. FL keys, niin kyllä kuuluu ääni. Mikä vikana?
 
Jos ei MIDI kuulu ollenkaan niin MIDI settings (options > MIDI settings tai F10)
Sieltä ... kokeile kaikkea jos ei heti ala toimia.
Rok rok
Charge
08.03.2009 10:54:52
 
 
Okei. Olis ollu kivakin ohjelma, mutkun ei voinu tallentaa. Vaihdoin Buzziin. :)
"I have a...I have a...dvarf? I have the dvarf and I'm not afraid to use him! I need some questions!" "Answers, I think you need answers".
Kalmo
11.03.2009 11:51:38
Charge: Okei. Olis ollu kivakin ohjelma, mutkun ei voinu tallentaa. Vaihdoin Buzziin. :)
 
Ja miten niin ei voinut tallentaa!! Sitä vartenhan se ohjelma on tehty, musan tallentamista ja luomista varten. Demoissa on usein save-toiminto lukittu.
 
Midi-tiedosto ei ole ääntä. Se tarvitsee syntikan, joka tekee sen äänen midin ohjeiden mukaan.
Asus P5B, E6600 Core 2, E-MU 1820, 2 G RAM, GF 7300 Keski-ikäisellä amatöörillä on se etu, että edessä olevia turhautumisen vuosia on vähemmän.
Charge
11.03.2009 16:04:50
 
 
Siis että kun mulla oli tuo demo, enkä täysversiota halua ostaa.
"I have a...I have a...dvarf? I have the dvarf and I'm not afraid to use him! I need some questions!" "Answers, I think you need answers".
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)