Aihe: Aukko basarin etukalvossa, millainen reikä, mihin kohtaan ja miten vaikuttaa?
1 2
Kefiiri
08.10.2015 15:45:49 (muokattu 08.10.2015 15:46:09)
jarome: Keith Carlock Setup googlen kuvahakuun. Sieltä löytyy jotain esimerkkejä.
 
Kiitos, KC saa mikityksen näyttämään hyvin simppeliltä.
En ole musiikin asiantuntija.
Spedemix
12.10.2015 14:25:11 (muokattu 12.10.2015 14:32:01)
Jos OP on soittanut reiättömällä etukalvolla ja diggailee soittotatsista, kalvon tekeminen saattaa olla iso virhe. Sitä sointia voi tosiaan lyhentää vaikka niillä pyyhkeillä alareunassa tms.
 
Pysyvämpi ratkaisu voisi olla velcrojen laittaminen basarin sisään ja sisälle menevään tyynyyn tai lakanaan. Ei tarttis kanniskella niitä pyyhkeitä erikseen mukana. Toisaalta uudelleenasettelu on aika hanurista jos se lakana kuitenkin irtoaa jonkun raffimman roudauksen yhteydessä.
 
Edit: Niin ja mikityksestä: Ei sen etukalvon mikittäminen mitään mustaa magiaa ole, mikki eteen ja menoksi. Oma kokemukseni on se, että keskeltä mikittäessä basarista saattaa hävitä botne kokonaan (1 tai 2 poikkeusta tullut vastaan niistä 100+ basarista jotka olen mikittänyt), siksi laittaa sen etukalvon mikin samaan paikkaan kuin mihin tekisit reiän etukalvoon. Itse studio-olosuhteissa reiällisissä basareissa mikitän sekä reiän että etukalvon, ja molemmat mikit tuppaa päätymään yhtä kauas lähimmästä reunasta (etukalvomikki luonnollisesti eri puolella basaria).
Spede blendaa: https://blend.io/spede
tuquoque
12.10.2015 16:46:29
Tätä tuli kokeiltua. Kuumennetulla hernekeittopurkilla sulatin reiän. Hyvin onnistui. Lopputulos ei kuitenkaan ollut niin hyvä kuin ajattelin ja laitoin ehjän kalvon takaisin. Taitaa tosiaan olla niin, että 18" on vähän pieni reiän kanssa. Täytyy jatkaa ruuvaamista ja treenata nilkkaa.
m.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)