Aihe: Hevi tuplabasari??
1 2 3 4 5 6
hollmi-5
14.03.2005 12:22:01
Sitähän minäkin, että vängätään ja jankutetaan. On niin vaikeaa, kun itse on oikeassa ja niin moni muu väärässä näin selvässä asiassa :-)
Mika Hollström
T.Laine
14.03.2005 12:36:54
eikös se niin ole että toiset äitistä, toiset tyttärestä...
mielestäni tuplat kuuluvat kohtuudella "heviin". Esimerkiksi on aivan tajuttoman hienon kuulosta, kun joku biisi lopetetaan rumpujen osalta pikku hiljaa nopenemaan tuplien takomiseen... mielestäni se on paljon hienompaa kuin "kliseinen" haitsu- virveli "tsih tsih tsih tatatata tatatata". Mutta kuitenkin.
...jaa nii olikse toi nappula mitä EI ois saanu painaa... ...sori...
Bacchus
14.03.2005 12:46:26 (muokattu 14.03.2005 13:07:05)
Sitähän minäkin, että vängätään ja jankutetaan. On niin vaikeaa, kun itse on oikeassa ja niin moni muu väärässä näin selvässä asiassa :-)
 
Hehe, aivan. On niin vaikeaa olla aina oikeassa. Miksiköhän muut eivät sitä tajua?
 
;)
 
Oikeasti se pointti vänkkäämisen ja jänkkäämisen takana oli se, että väkisinkin sitä turhaantuu kun joka keskustelussa pitää samoihin kysymyksiin vastata aina helvetin monta kertaa. Tuntuu siltä, että kaikilla on niin kiire julistaa omaa suurta näkemystään ettei keretä lukemaan edellisiä kommentteja.
-
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3 4 5 6
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)