Aihe: Ludwig
1
AoA
29.04.2003 16:16:23
huhhuh. näin tuossa rytmi-lehden Millbrookin mainoksessa niin hienon Ludwigin setin että rupesi oikein haluttamaan uutta settiä, en tosin usko ostavani uusia ihan heti. Mutta kertokaas missä hintaluokissa nuo Ludwigit pyörii tai siis että onko ne oikeasti hyviä vaikka eikö ne aika legendaarisia ole. Ja sitten vielä nuo telineet, hardware ym. että onkos niissä kuinka käteviä mekanismeja.
Full Volume or Double Volume
AoA
30.04.2003 20:21:59
Jaa no ilmeisesti Ludwig ei ole kovin suosittu tai sitten kellään ei ole ollut varaa ostaa sen settiä. =)
Full Volume or Double Volume
Jami
30.04.2003 20:47:57 (muokattu 30.04.2003 20:52:16)
 
 
Löytyy niin vintage-sarjaa kuin uuttakin. Ihan puhdasta vintagea en haluaisi kun ei se 60-luvun kama niin viimeisenpäälle ollu teknisesti. Soundi on eri juttu.
 
Ludwig merkkinä on käsite. Uskaltaisin kovasti ihastua ja haluta jotain Ludwigin settiä. Soundi on varmasti hyvä ja nykyään rauta toimivaa. Kyllä nuo perämoottorimerkkiset tulee kaukana takana.
 
Edit: Suosio eri merkeillä on nykyään täysin yhteneväistä merkin markkinointiin. Ostaahan nuoriso noita Line6:iakin. Ohi bändien on Yamaha ehdoton. Laadulla ja soundilla ei niin väliä. Markkinointi pelaa.
 
Ludwig on erittäin markkinoimaton merkki Suomessa. Perämoottorimerkki taas tunkee ja syrjäyttää ihan kirkkaasti markkinointikeinoin muitakin ihan soittimeksi luettavia merkkejä.
-K-
01.05.2003 19:22:06
Meidän rumpalilla on ludwigin 1200e:n kannut ja soundaa todella hyvälle ja hardware tuntuu myös erittäin tukevalta.
Ei suotta elämys.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)