Aihe: Guns N' Roses
1 2 3 4 583 84 85 86 87125 126 127 128 129
evo
06.09.2016 20:35:35
https://www.youtube.com/watch?v=k6XXL3XfrT4
 
Alkaa Axlin ääni löytymään.
I drink and I know things.
Pikku-Henry
08.09.2016 11:11:27
Don't try and threaten me I've watched presidents die.
HaloOfFlies
11.09.2016 16:38:00
 
 
Izzyn oli tarkoitus vierailla jollain Guns N Rosesin keikalla ja hän oli käynyt hiljattain bändin treeneissäkin. Korvauksesta vain eivät sitten päässeet sopuun.
 
http://www.alternativenation.net/iz … -with-guns-n-roses-what-went-wrong/
Out on the street for a living, picture's only begun. Got you under their thumb.
Jucciz
11.09.2016 23:44:25
HaloOfFlies: Izzyn oli tarkoitus vierailla jollain Guns N Rosesin keikalla ja hän oli käynyt hiljattain bändin treeneissäkin. Korvauksesta vain eivät sitten päässeet sopuun.
 
http://www.alternativenation.net/iz … -with-guns-n-roses-what-went-wrong/

 
Eihän sitä oo pakko mitään tehä jos ei halua, mutta tuntuu jotenkin typerältä, jos homma kaatuu rahaan. Eiköhän noilla jokaisella oo ihan riittävästi jo: sillai että kun vähän kattelee tarjouksia, ei oo aivan pakko turvautua pikavippiin.
WarMachine
12.09.2016 08:38:21
Jucciz: Eihän sitä oo pakko mitään tehä jos ei halua, mutta tuntuu jotenkin typerältä, jos homma kaatuu rahaan. Eiköhän noilla jokaisella oo ihan riittävästi jo: sillai että kun vähän kattelee tarjouksia, ei oo aivan pakko turvautua pikavippiin.
 
Varmasti massia on mutta voisko kyseessä on arvostus. Pienempi tilipussi = pienempi arvostus. Suuren yleisön silmissä Izzy ei tietenkään ole yhtä tärkeä ku Slash tai Axl mutta omasta mielestään hän - tietenkin - on aivan yhtä tärkeä osa kokonaisuutta kuin nuo kaksi.
brachycera 01.12.2010 15:30:04 - onks kukaa(N) menos(SSA) kattoo(N) bodomii jäähallii(N)?
Tympee Huttunen
12.09.2016 08:52:42
WarMachine: Varmasti massia on mutta voisko kyseessä on arvostus. Pienempi tilipussi = pienempi arvostus. Suuren yleisön silmissä Izzy ei tietenkään ole yhtä tärkeä ku Slash tai Axl mutta omasta mielestään hän - tietenkin - on aivan yhtä tärkeä osa kokonaisuutta kuin nuo kaksi.
 
Mun muistaakseni Slash kertoi kirjassaan, ettei sitä rahaa ovista ja ikkunoista tullut. Ja jos tuli, meni se samontein. UIY-kiertueella kaikki tulot paloi jokailtaisiin bileisiin sekä massiiviseen kiertuekokoonpanoon. Rahaa bändi joutui tekemään jenkkitourilla, josta karsittiin kaikki ylimääräinen pois.
 
Tottakai tyypit tienaa koko ajan royalteja, mutta levymyynninkin suhteen alkaa hanat olemaan koko ajan enemmän kiinni. Jos tuohon yhdistää totutun lavean elämäntyylin, niin voi olla ettei se eläkepotti enää ole kovinkaan iso. Tuon päälle pari epäonnistunutta sopparia ja manageridiiliä niin kummasti se raha alkaa kiinnostamaan taas. Ehkä tosin tässä tapauksesa kyse on enemmän arvostuksesta tai sen puutteesta. Hämmentävän lähellä Ward/Sabbath-osastoa. Toivottavasti ei ala loka lentämään.
WarMachine
12.09.2016 09:19:48
Tympee Huttunen: Mun muistaakseni Slash kertoi kirjassaan, ettei sitä rahaa ovista ja ikkunoista tullut. Ja jos tuli, meni se samontein. UIY-kiertueella kaikki tulot paloi jokailtaisiin bileisiin sekä massiiviseen kiertuekokoonpanoon. Rahaa bändi joutui tekemään jenkkitourilla, josta karsittiin kaikki ylimääräinen pois.
 
Tottakai tyypit tienaa koko ajan royalteja, mutta levymyynninkin suhteen alkaa hanat olemaan koko ajan enemmän kiinni. Jos tuohon yhdistää totutun lavean elämäntyylin, niin voi olla ettei se eläkepotti enää ole kovinkaan iso. Tuon päälle pari epäonnistunutta sopparia ja manageridiiliä niin kummasti se raha alkaa kiinnostamaan taas. Ehkä tosin tässä tapauksesa kyse on enemmän arvostuksesta tai sen puutteesta. Hämmentävän lähellä Ward/Sabbath-osastoa. Toivottavasti ei ala loka lentämään.

 
Sitähän se Slash 'Watch You Bleed' kirjan mukaan ihmetteli että mistä ne kaikki helikopterilennot maksetaan. Duff varmisti selustansa Starbucksilla ja Microsoftilla.
brachycera 01.12.2010 15:30:04 - onks kukaa(N) menos(SSA) kattoo(N) bodomii jäähallii(N)?
Mikke-poika
13.10.2016 13:59:05
Viime päivinä on huhuiltu v. 2017 Euroopan kesäkiertueesta, ja jossain veikkailuissa on vilahtanut Hämeenlinnakin.. odotellaan ja kuulostellaan siis.
nahkalipsi
20.10.2016 17:33:49
Oikein huvittaa kun luin tän ensimmäiseksi Iltalehdestä:
http://www.iltalehti.fi/viihde/2016102022492660_vi.shtml
 
Mutta vielä enemmän huvittaa tää Tukholman venue. Ei satelliittikuvasta näytä kovin hääppöiseltä ;)
 
https://www.google.com/maps/place/5 … 51,18.00035,20z/data=!3m1!1e3?hl=en
 
Mutta joo, ruåtsiin sitten jos eivät tänne tule. Kyllä kyllä!
Roses are red, violets are blue. All my base are belong to you
Jytäurpo
20.10.2016 22:28:58
nahkalipsi: Oikein huvittaa kun luin tän ensimmäiseksi Iltalehdestä:
http://www.iltalehti.fi/viihde/2016102022492660_vi.shtml
 
Mutta vielä enemmän huvittaa tää Tukholman venue. Ei satelliittikuvasta näytä kovin hääppöiseltä ;)
 
https://www.google.com/maps/place/5 … 51,18.00035,20z/data=!3m1!1e3?hl=en
 
Mutta joo, ruåtsiin sitten jos eivät tänne tule. Kyllä kyllä!

 
Melko vaatimaton tosiaan, kapasiteetti 50 000 katsojaa jalkapallo otteluissa. Mut joo, eiköhän ne Suomeenkin tule.
"You can't judge a book by looking at the cover" - Bo Diddley R.I.P.
jassi
20.10.2016 23:02:27 (muokattu 20.10.2016 23:03:00)
No mutta perkele jos johonki Hämeenlinnaan parkkipaikalle. En varmasti lähe sinne latistamaan kokemustani. Nyt kun stadikka ei onnistu, niin parempi olis ku ei tulis tänne ollenkaan. Kyllä bändin ystävät jaksavat reissailla Tukholmaan tai Berliiniin.
krautio
20.10.2016 23:22:39
 
 
Kuinka virallista tietoa nuo Euroopan keikat ovat? Bändin fb- ja kotisivuilta en äkkiseltään löytänyt mitään mainintaa.
Hey Ho, Let's Go!
mrk
21.10.2016 09:56:17
Iltalehti vetänyt hieman mutkia suoriksi. Joku englanninkielinen pikkusivusto oli kerännyt läjän huhuja samaan artikkeliin, josta muutama suomalainen julkaisu oli ilman lähdekritiikin häivää napannut jutun omille sivuilleen.
 
Eiköhän sen huomaa jokainen vähänkään somea / vanhaa internettiä selaava huomaa kun bändi oikeasti kiertueensa julkistaa.
"Short On Long Term Goals"
JohnJ
21.10.2016 10:19:09
Vesa Keskinen hoitaa Gunnarit kyläkaupalle.
Metal meets the bone!
Tympee Huttunen
21.10.2016 10:19:45
JohnJ: Vesa Keskinen hoitaa Gunnarit kyläkaupalle.
 
Funny 'cause it might be true.
Regalis Apertura
21.10.2016 11:24:24 (muokattu 21.10.2016 13:03:41)
En ihmettelisi jos hankittaisiin Kantolaan... Olettaisin että joskus kesällä?
Mikke-poika
21.10.2016 15:27:10
Regalis Apertura: En ihmettelisi jos hankittaisiin Kantolaan... Olettaisin että joskus kesällä?
 
Veikkaan heinä-elokuuta. Eiköhän tuo ole ihan looginen jatkumo AC/DC:lle ja Iron Maidenille. Varsinkin kun toista riittävän isoa paikkaa ei taida olla tarjolla. Ja Gunnarit nyt ei liene mikään U2 joka kieltäytyy tulemasta ellei ole oikeata stadionia.
mrk
21.10.2016 16:39:03
Luulen, että Iron Maidenin jälkeen Livenation ei ole kauhean innoissaan mitään Kantolassa järkäämässä. Alle 20000 ihmistä on aika hiton vähän tuon tasoiselta bändiltä.
 
Toisaalta GNR on sen verran iso tapaus, että varmasti vetää väkeä paikasta huolimatta. Harmi että stadikka on pois pelistä.
 
Tukholman Friends-Areena on (satelliittikuvasta huolimatta) oikeasti ihan jees keikkapaikkana, varsinkin kentällä seistessä. Yleisöä mahtuu ja katto pään päällä konserteissa => pimeää keskellä kesääkin.
"Short On Long Term Goals"
nahkalipsi
21.10.2016 17:35:30
mrk: Tukholman Friends-Areena on (satelliittikuvasta huolimatta) oikeasti ihan jees keikkapaikkana, varsinkin kentällä seistessä. Yleisöä mahtuu ja katto pään päällä konserteissa => pimeää keskellä kesääkin.
 
Hehee vitsi on hyvä jos sen tajuaa. Joo siis todellaki vaikutti pikasen wikipedittelyn jälkeen loistavalta. Just toi, et on pimeetä vs olympiastadionilla vesisateessa 100-0.
 
Jos toi nyt toteutuu niin kyllä tuo naapurimaan gaykka taitaa olla se minne tulee lähdettyä vs. joku parkkis jossain härmässä.
Roses are red, violets are blue. All my base are belong to you
teg
21.10.2016 19:14:31
mrk: Luulen, että Iron Maidenin jälkeen Livenation ei ole kauhean innoissaan mitään Kantolassa järkäämässä. Alle 20000 ihmistä on aika hiton vähän tuon tasoiselta bändiltä.
 
Toisaalta GNR on sen verran iso tapaus, että varmasti vetää väkeä paikasta huolimatta.

 
Eihän tuo 20t ja risat nyt kauheen huono ole bändiltä, joka ramppaa täälä vähän väliä. Stadion keikkakin pari vuotta aiemmin keräsi muistini mukaan n.25tuhatta henkeä. Pitää muistaa myös, että taitaa ne Maidenin suuruuden päivät olla jo nähty, vaikkakin iso bändi edelleen. Jossainhan myös tietävämmät pitävät Metallican heinäkuun keikkaa Kantolassa jo varmana, saas kattoo...
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)