Aihe: Clinic
1
Gardiner
23.04.2007 12:16:41
 
 
Törmäsin Australialaisen RooTV musiikkikanavan videotarjonnassa Clinic nimisen bändin kappaleeseen If You Could Read Your Mind, tai siis hauskan oloseen videoon, kipale kuulostaa Piperin aikaselta Pink Floydilta.Kävin kattoon bändin myspeissit ja siel oli 4 biisiä kuunneltavissa ja ne kuulosti hyviltä, vähän kun vanhaa Velvet Ug:tä, 22-piste pirkkoo, 13th Floor Elevatorsia, tosiaan vanhaa Pink Floydii jne, jne. Urut särkijän läpi, kolisevat rummut, hyvei riffei aika garage nugetsii. Onko kellään enempi havaintoja ko. orkesterista, on sivujensa mukaan 10-vuotias ja Liverpoolista. En haulla löytäny mitään kirjotuksii bändistä et jos on niin kiitos jo etukäteen linkityksestä ja lukkoa på.
"Rainy day, dream away. Ain't no use in gettin' uptight, just let it groove in it's own way" Jimi Hendrix
ydinaukio
24.04.2007 00:51:00
Näin livenä Radioheadin lämppärinä vuonna 2000, ja ihan hyvä keikka oli. Pari levyä olen jälkeenpäin kuullut ja sieltä löytyy todella hyvää kamaa ja sitten aika tylsää paskaakin.
Gardiner
25.04.2007 17:38:38
 
 
Kiitos infosta.
Tosiaan nää muutamat biisit mitä kuulin kuulosti hyviltä mut tottahan ne on laittanut helmet framille niinku hyviin tapoihin kuuluu et jos on ailahtelevaa taso niin ei tartte ihan asioikseen alkaa metästään levyjä.
"Rainy day, dream away. Ain't no use in gettin' uptight, just let it groove in it's own way" Jimi Hendrix
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)