Aihe: Andy Timmons
1
Shredator
05.04.2022 21:45:57
 
 
Kitarawelho Andy Timmonsin uusi levy Electric Truth viimein julkaistu. Miltäs se maistuu?
 
Harmittavan tällä foorumilla tuntuu olevan tästä taiturista keskustelua. Maailmalla kuitenkin todella arvostettu kaveri.
Minkä sormet heittää, sen wahi peittää
empires
06.04.2022 06:44:55
Aika täydellinen kitarasoundi omaan korvaani ollut läpi vuosien. Timmonsin soitossa parasta on mielestäni se ettei se lähde turhaan keulimiseen biisin kustannuksella vaan tyylikästä taitavaa soittoa. uuta levyä en ole kuullut.
Lights are on but nobody is home..
Shredator
06.04.2022 08:59:29
 
 
Juuri näin. Tyylitajuista soittoa ja soundia, myös tilut irtoaa halutessaan.
 
Itselle Resolution-levy iski kovaa, sekä tietty Ear X-tacy. Uusimmalla viritellään samaan tyyliin, mutta ainakaan ei vielä ole ehdottomia korvamatoja jäänyt.
Minkä sormet heittää, sen wahi peittää
MusikMan
06.04.2022 20:12:13
Theme From a Perfect World ja Ear X-Tacy 2 on myös kovia. Oikeastaan Orange Swirl, Sgt. Peppers ja ne pari Pawn Kings juttuja eivät ole iskeneet muun tuotannon veroisesti. Ja Danger Danger aikakin maistuu.
 
Heinäkuussa 2014 oltiin perheen kanssa New Yorkissa. Käveltiin Broadwaylla perinteisen jazz-klubin Iridiumin ohi. Bongasin mainostaulusta, että Andy Timmons Band heittää kahtena iltana molempina 2 settiä lomaamme osuen. Tuli sitten istuttua klubilla neljän keikan verran Andya kuunnellen. Oli sentään eri keikkasetit saman illan vetoihin. Vaimo ei millään meinannut uskoa, ettei loma-ajankohtaa ja -paikkaa valitessamme mulla ollut ketunhäntä kainalossa, kun tiesi kuitenkin, miten Andya fanitan.
"When in doubt... C4!"
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)