Aihe: Towers Of London
1
BoNey
09.10.2006 14:44:43
 
 
Onkos kukaan täältä tutustunut tähän suht uuteen brittipunkbändiin? Ensimmäinen levy Blood, Sweat & Towers ilmestyi alkusyksystä ja bändi on ainakin Britanniassa saavuttanut melko vihatun maineen. Musiikkia on kuvattu usein joksikin Sex Pistolsin ja Guns N' Rosesin sekoitukseksi.
MySpacessa http://www.myspace.com/towersoflondon löytyy joitain biisejä bändiltä.
hairspray killer
riffi-rotta
09.10.2006 19:07:46
Juu kyllä on tuolta myspacesta tullut kuunneltua. Ihan hyvää peruskamaa, muttei kyllä kieltämättä tarjoo oikein mitään ihmeellistä.
texjazz
09.10.2006 21:15:57
 
 
Ja bändin nimi on XTC:n samannimisestä biisistä. Ehkä.
Karl Marx: "All I know is I'm not a Marxist."
stickyfinger
10.10.2006 19:19:23
Joo, eipä kyllä säväytä. Muutama ok-biisi levyllä, mutta muuten hyvinkin köykäistä matskua. On kyllä tukat hyvin ja pillufarkut reisiä nuolevat, se ei kuitenkaan auta jos kappaleet ovat mitäänsanomattomia.
"I feel sorry for people who don't drink. When they wake up in the morning, that's as good as they're going to feel all day." - Dean Martin
Johann Onn
12.10.2006 02:37:49
Noiden toi eka levy on tullut kuultua ja täytyy sanoa:
 
Aikas "tuttua huttua" ne ton 'punkbändin' biisit tuntui olevan. Ei ne oikein säväytäny, yllättäny eikä innostanu. Ja "mistäs tääkin on ny taas peräisin ?" ei oikein ole hyvä tunne, lähes jokaisen biisin kohdalla.
BoNey
12.10.2006 10:21:18
 
 
Levyllä kyllä tuntuu olevan joitakin biisejä, jotka on tungettu sinne kun ei muuta ole saatu. Aika vaihtelevia arvosteluja on saanut: osassa haukuttu täysin mitäänsanomattomaksi ja osassa kehuttu todella paljon. Välillä kyllä paistaa tuo "drink, fight, fuck" -asenne vähän turhan paljon läpi, tuntuu, että bändin suurin tavoite on riehua mahdollisimman paljon. Siitä huolimatta omasta mielestä kyllä parhaita tänä vuonna tulleita levyjä.
hairspray killer
vinsentti
12.10.2006 15:33:47
Törmäsin bändiin youtube.comissa, kun pojat on ilmeisesti tehneet jonkin näköistä reality-ohjelmaa tempauksistaan. Bändistä tykkäävien kantsii ehkä käydä tsekkaa, ja oli siellä muutenkin ihan hauskoja rokkitempauksia.
I didn't invent the rainy day, man. I just own the best umbrella.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)