Aihe: Viimeksi pelaamasi peli ja sen arvosana
1 2 3 4 547 48 49 50 5167 68 69 70 71
Herrah
11.06.2012 14:55:47
Leatherman: Disciples 2 (PC)
 
9/10

 
Mä pelailen tätä ykkösosaa eli Sacred Landsia vieläkin silloin tällöin. Mukavaa naksuttelua, joka vaatii ajattelua mutta ei hampaat irvessä vääntämistä. Hyvä peli edelleen.
WanhaWihtahousu
11.06.2012 18:30:15
 
 
Leatherman: Disciples 2 (PC)
 
Hommahan meni niin että yritin laittaa Jagged Alliance 2 v1.13:n toimimaan, ei onnistunut heti, siirryin Silent Stormin ja Severancen etsimisen kautta tähän pölyttyneeseen levyyn.
 
Nyt pari päivää pelattua on pakko sanoa että kyseessä todella aikaa kestävä helmi. Fantasiastrategia on HOMM:an nimi. Ensi silmäyksellä peli vaikuttaa HOMM eli heroes of might and magic kopiolta mutta eroaa todellisuudessa selvästi. Siinä missä Heroesissa on ryhmässä 50 Black dragonia, D2:a ryhmässä keskimäärin 4 henkilöä.
 
Taistelussa lätkitaan vastapuolen neljää henkilöä kunnes hiparit menee nollille. Kahina toimii näennäisestä yksinkertaisuudesta huolimatta helkatin hyvin ja pienet random factorit pitää ilon / vittuuntumisen huulilla.
 
Kampanja on HOMM:eja mielenkiintoisempi, SYNKEMPI ja yksiköiden leveloiminen hauskaa. Pelissä pitää valita polkuja johon kehittää yksiköitä, ja polut voi erota suurestikin. Esim. viime levalla yhtä vihua mäiskivä warrior onkin seuraavalla tasolla AOE tekevä taikuri jolla paljon hipareita. Pääsankarille keräillään tavaroita jotka säilyvät tehtävästä toiseen.
 
Pelimekaniikka on kokonaisuudessaan hyvin yksinkertainen, ja toimiva kuin vessaan rakennettu junarata.
 
Lisämainintana yksinpelin juonta säestää kertojana pullollisen suuvettä ja aamumessuja latinaksi harrastuksekseen pitävä pastori jonka ääni on vedetty kahden reverbi-mikserin läpi. Jo se tekee pelistä ainakin kuulemisen arvoisen.
 
+ Helppo tajuta, vaikea hallita
+ Peli ei ole vanhentunut noin kymmenessä vuodessa tippaakaan
- Ei varsinaisia heikkouksia, mutta jos pelityyppi Fantsustrategia ei sytytä millään niin ei tämäkään.
 
9/10

 
Ja se main theme on perkeleen kova!
Gekidou
20.06.2012 14:49:47 (muokattu 20.06.2012 14:50:24)
Earth Defence Force 2017
 
Tuota... tälle pelille on vaikee tehdä kunniaa pelkillä sanoilla. Kokeilkaa ihmeessä.
 
http://www.ztgd.com/images/screenshots/xbox360/edfx/14.jpg
 
E: Ai joo, arvosanakin piti laittaa. 11/10
"If Russell Allen grabbed me by the throat and asked me whether the riff on Wicked was heavy or not, I'd be forced to admit that it is indeed very heavy."
Tawsky
16.07.2012 10:41:15
Latasin pelin nimeltä Slender, joka on siis kauhupeli jossa paetaan Slender Man-nimistä myyttistä olentoa ja kerätään paperilappusia. Slender Manin tarinaan perehtyneenä on pakko sanoa että aivan saatanan kuumottava peli, vaikka onkin vaan yhden äijän tuotos.
Parasta pelissä on kyllä varmaan äänimaailma, joka käy ahdistavammaksi mitä pidemmälle peliä pääsee. Toivottavasti tätä päivitellään jossain vaiheessa, sillä mielestäni pienellä panostuksella grafiikkoihin ja vähän monimuotoisempaan tehtävään saataisiin tästä pelistä ihan loistava. Täytyy silti sanoa että näinkin pieneksi paketiksi pirun toimiva ja ennenkaikkea pelottava. Arvosanaksi sellainen 8/10
Kannattaa ehdottomasti kokeilla. Ite kokeilin kerran ja olin aivan paskanjäykkänä.
 
Tässä joku ärsyttävä äijä pelaa ko peliä http://www.youtube.com/watch?v=OZMBG4Pn3Sg&feature=related
 
Latauslinkki peliin: http://www.slendergame.com/index.php?page=download
"Odotin sellaista Tony Halmeen näköistä kaveria sieltä ilmaantuvaksi, joten shokki oli kova kun mielikuvat romahti." -DM
Ygäby
16.07.2012 16:19:24
ADEHD:
 
Tässä joku ärsyttävä äijä pelaa ko peliä http://www.youtube.com/watch?v=OZMBG4Pn3Sg&feature=related

 
Ei sinällään liity aiheeseen, mutta tän jätkän huima suosio interwebsissä hämmentää mua kyllä suuresti.
tompsu89
07.10.2012 11:15:27
Battlefield 1943
Alustat:Playstation 3,Xbox360
Genre:Online-räiskintä.
 
Tätä peliä on tullut pelattua aika paljon ja sen vuoksi aattelin tästä nytten yhden arvostelu pläjäyksen laittaa.
 
Peli on yksinkertaisesti online-räiskintä peli joka sijoittuu toiselle maailman sodassa tyynenmeren sotaa.Pelissä on kaksi joukkoetta,USA:n merivoima ja Japanin keisarillinen armeija.Peli areenoita on kolme(Iwo Jima,Cuandacanal ja Wake Island).Kun aloitat pelaamisen saat valita kolme erillaista sotilasta.Kiväärimies,Konepistoolimies ja Tarkka-ampuja.Kiväärimiehen erikoisuus on kiväärikranaatti jota sinulla käytössä kolme kertaa.Tällä saa heti tapettua yhden taikka kahden tai jopa kolme sotilasta yhtä aikaan.Konepistooli ukolla on sinko joka pystyy helposti tuhoamaan tankin.Tarkka-ampujalla on käytössä vain pistooli mutta muiden ukkojen verrattuna tällä on dynaamitit käytössä kun muilla on kranaatit.Dynamiitilla voi tuhota helposti tankkeja ja voi jopa ansaa viritellä vihollisia varten sillä viholliset eivät näe missä dynamiitit on.Jokaisessa joukkoeessa on 12 ukkoa.Pelaaja voi käyttää neljä eri kulkuneuvoa.Tankki,jeeppi,lentokone ja maihinnousu alus.Pelin yksin kertainen tarkoitus on valoittaa kaikki lippualueet ennen muita.Mitä useammin on alueita valloitettuna,sitä enemmän sinulla on mahdollisuutta voittaa sota.Tosin yksi pelleilijä voi olla jo haitaksi ja niitä perhana löytyy!Käytössä on myös ilmahyökkäys joka sijaitsee jokaisessa kentässä.Pääset ohjaamaan kolme pommittaja konetta jotka voi tehdä isompia tuhoja.Pelissä piteen jako on seuraava:
-Yhdestä taposta 10pistettä
-Tappo avusta 5 pistettä
-Suoja tappo 5 pistettä
-Puolustus tappo 5 pistettä
-Vihollis tankin,lentokoneen tai jeepin tuhoamisesta 5 pistettä
-Alueenvalloitys 30 pistettä
-Alueen valtauden avusta 10 pistettä
 
Itsemurhasta menetät 10 pistettä.Pelin huonona puolena voisi sanoa että kenttiä ei ole paljon ja pikku bugit saattavat ärsyttää.Pelaaja lataa aseet ärsyttävän hitaasti ja sekös sinut hengiltä äkkiä saa kun sata vihollista tulittaa sinua kohti.Pelin viihdyttävin puoli onsen pelattavuus.Battlefield 1943 on kaiken puolin loistava räiskintä pläjäys.Vaikka peli on julkaistu 2009 niin silti pelaajia löytyy.Peli maksaa PSN: 9,90 ja Xbox Livessaä 1200 Microsoft pistettä.
 
+Pelattavuus
+Ajoneuvot
+Viihdyttävä
-Bugit
-Aseiden lataus.
Arvosana:9
ThrashGuitarist
08.10.2012 05:08:35
Commander Keen IV: Goodbye Galaxy
 
Annan tälle täydet pisteet. Hahmon ohjaaminen on vaivattoman sukkelaa ja grafiikat ovat silmiäni miellyttävät, eivätkä liian moniulotteiset toisin kuin kaikissa nykyajan peleissä näyttää olevan.
fuzz
08.10.2012 20:33:03
Borderlands 2
 
Neljästään co-oppina tykitettiin läpi ja ihan kelpo viihdettä. Ihan toimiva kokonaisuus niin graafisesti kuin muutenkin, huumoriakin sopivasti messissä. Alussa vedettiin kaikkia side-questeja, mutta loppu mentiin vähä liian nopeaa läpi. Hyvä maku jäi suuhun, vois pelata porukalla taas uudestaan läpi ja suorittaa noita sivujuonia.
 
8/10
elämän tarkoitus on 42
Leatherman
15.10.2012 00:26:55 (muokattu 15.10.2012 01:04:28)
Pistetään nyt tänne tämä täysin mihinkään sopimaton lyhyehkö avautuminen aiheesta COD.
 
Call of duty 2 - 3 pistettä (1-10 asteikolla)

Hommasin uusia koneenosia ja ajattelin että jollain muulla kuin Civilizationilla sitä täytyy benchmarkata, ajattelin testata Cod4:ta, mutta luin Cod2:n olevan myös hyvä joten ajattelin mennä kronologisesti eteenpäin.
Evoluutio ei ilmeisesti koske pelisarjaa, pelasin aikanaan Cod4:ta, hajoilin joihinkin pelin asioihin, nyt pelasin Cod2:ta, hajoilin täysin samoihin asioihin. Nyt puhutaan siis puhtaasti yksinpelistä.

Jaa, että räiskintäpelit nykyään.. Tiedän että joillekin Cod on varmaan se kunkku, mutta meitsin 20senttiä on tämä.

"Aseet" voitaisiin seuraavaan Codiin korvata kasteluletkulla ja "vastustaja" kuihtuvilla kukilla. Pelissä on iha sama mitä mutkaa kannat kädessä, kun realismista ei ole tietoakaan.
Jonkinlaisena puolirealismina peliä ainakin esitetään?

Vaikka pelissä ei ole mitään tekemistä.. niin.. oikein minkään kanssa. Se mitä näet ympärilläsi ja se mitä pelaat on ristiriidassa keskenään, ja juuri tämä aiheuttaa pään sisällä hämmentävän pahanhajuisen pierun.
Jos grafiikat korvattaisiin Doom2:n spriteillä niin alitajunta olisi taas kartalla.
Immersiosta ei ole puhettakaan kun peli yrittää parhaansa ampua sitä jatkuvasti polveen, itseasiassa peli koostuu immersion hajoittamisesta.
 
Mutta kun aivot saa tajuamaan mistä tässä on kyse niin päästään siihen tärkeimpään, eli pelaamiseen, se on tätä:
 
Posautat kk-miehen hengiltä, Etusormen puutuessa hiirellä ammut porraskäytävään KYMMENIÄ päättömästi rynniviä saksalaisia kumoon, jotka eivät ymmärrä että sinun aseesta sataa kuumaa lyijyä vaan yrittävät juosta siitä läpi. Posautat kk-miehen hengiltä, Seuraavaksi pihalta juoksee noin 30 saksalaista lisää jotka huutavat samalla äänellä samoja lauseita kuin edellisetkin, yrität ampua vihollista mutta toveri Boris tulee eteesi ja pääsee hengestään, tällä ei ole merkitystä. Posautat kk-miehe.. mitä helv. eikö tuo nyt pysy jo hengiltä?

Tämän kaiken lisäksi myös,
- Liikut eteenpäin jotta peli etenee
- Väistelet kranaatteja
- Kuolet
- Toistat toimenpiteet

Ollaan rehellisiä, Diabloissakin on huomattavasti enemmän variaatiota, ja suurempi porkkana toiminnassa (roinaa & romua).
Avainkortteja pelissä ei ole, joten Duke Nukem on vielä hieeman edellä, Duke oli muutenkin rauhallisempitempoinen ja huomattavasti hauskempi peli.

Josta päästäänkin kysymykseen. Onko tämän tarkoitus olla viihdettä? Kuvitelkaa Speden spelien reaktiotestiin hieno graafinen käyttöliittymä ja saadaan tämä.
Kyseessä on reaktio- ja hiirenkäsittelytesti, jos hakisin tietojenkäsittelyalalle työntekijää niin pistäisin pelaamaan haastattelussa Codia niin kattoisin kuinka tarkkaan ja nopeasti hiiri liikkuu. Kun työhaastattelumateriaalista tehdään peli niin kyseessä on enimmäkseen pelaajan kestävyystesti.

Ehkä tämä pelin käsittämätön ES-aivokuolleisuus ja hölmöys kismittää taktisten old school shoottereiden Ghost Recon yms. pelajaa, joku tästä voi kait nauttiakin. Itse en ollenkaan. Takaraivossa jopa kolkuttaa että vastaavan genren Return to Castle wolfenstein olisi ollut huomattavasti viihdyttävämpi peli.
Olen kuitenkin päättänyt uppiniskaisesti pelata tämän vielä läpi, josko vielä yllättäisi, nyt noin puolessa välissä.
"Wisest men follow their own directions" -Euripides
fuzz
16.10.2012 23:18:47 (muokattu 16.10.2012 23:20:15)
Leatherman: Pistetään nyt tänne tämä täysin mihinkään sopimaton lyhyehkö avautuminen aiheesta COD.
 
Call of duty 2 - 3 pistettä (1-10 asteikolla)
blaablablaa
.

 
Mielipiteesi on väärä ; ) No joo yksinpeli aika puiseva, mutta tuo peli loisti, ja loistaa vieläkin, moninpelinsä ansiosta. Tai sitten mulla vaan aika kultaa muistot.
elämän tarkoitus on 42
TommiTomminen
18.10.2012 09:15:02
fuzz: Mielipiteesi on väärä ; ) No joo yksinpeli aika puiseva, mutta tuo peli loisti, ja loistaa vieläkin, moninpelinsä ansiosta. Tai sitten mulla vaan aika kultaa muistot.
 
Samaa mieltä. CoD 2 oli ihan huikea juttu julkaisun aikoihin ja pitkään sen jälkeenkin.
Milkop
18.10.2012 14:31:25
 
 
TommiTomminen: Samaa mieltä. CoD 2 oli ihan huikea juttu julkaisun aikoihin ja pitkään sen jälkeenkin.
 
Meniväthän nuo silloin ilmestyessään kun ei parempaakaan osannut odottaa eikä skriptattuihin kohtauksiin ollut vielä kyllästynyt. Nykyään varmaankin huonoin FPS-sarja, varsinkin nuo MW:t. Mutta asiaan:
 
---
 
Dishonored (Xbox 360)
 
Läpi meni eilen eikä kylmäksi jättänyt. Ehdottomasti hienointa pelattavaa tänä vuonna, ainakin tähän mennessä. Visuaalisesti Dishonored on kuin öljymaalaus, ääninäyttely on mainiota ja muutenkin pelistä paistaa läpi viimeistely ja hiominen. Tämä tarkoittaa sitä että hölmöimmätkin ideat on yleensä mahdollista toteuttaa ja tällainen mahdollisuuksien määrä saa maailman tuntumaan enemmän kuin peliltä. En muista koska viimeksi jokin peli olisi imenyt mukaansa näin kovaa. Luin vieläpä kaikki löytämäni kirjatekstitkin, mitä en muissa peleissä yleensä jaksa tehdä koskaan. Halusin fiilistellä maailmaa kiireettömästi ja läpäisyssä menikin varmaan yli 20 tuntia.

Alunperin tarkoituksena oli sniikata mahdollisimman paljon, mutta touhun edetessä rupesinkin tappamaan väkeä reilummin ja loppu olikin siten aika synkkä. Pitää aloittaa toisen kerran alusta ja yrittää hiipiä ja nukuttaa sakkia aina kun pystyy. Blinkillä syöksyminen pahaa-aavistamattoman vihun viereen ja puukon lyöminen samantien niskaan vain oli niin helppoa, että siihen tuli turvauduttua vähän liiankin usein. Miinuspuolelta peli jämähti kenttää ladatessa muutaman kerran, mutta muuten se on teknisesti hyvää työtä.

Kokonaisuutena vuoden kovin pelikokemus, josta riittää pelattavaa vielä varmasti paljon. Onneksi ei tarvinnut pettyä.
 
9/10
"Jos olet suuren hotellin aulassa ja kuulet 'Tonava Kaunoisen' soivan, häivy vähän helvetin äkkiä. Älä mieti. Juokse."
Meadow
18.10.2012 14:39:54
Dishonored (PC)
 
Liian vähän näyttöä hypeen nähden. Mielenkiintoisista elementeistä monet jäävät kuriositeetin tasolle ja vaikeustaso on aivan liian matalalla jopa vaikeimmalla tasolla. Kauniiista taidesuunnittelusta huolimatta teknologia näyttää viiden vuoden takaiselta. Tarina unohdettavaa soopaa antiklimaattisen lopun kera. Silti viihdyttävää pelattavaa, vaikkei järin palkitsevaa.
 
3 / 5
tompsu89
24.10.2012 21:17:48
Doom 3 BFG Edition
 
9/10
 
Taattua mörkö räiskintää ja sokkelo juoksua pimeässä.Zombeja ja monstereita hyppäää seinistä väkisin päälle ja paranormaaliset ilmiöt suorastaan paskantavat housuusi.Huonona puolena on pitkät latausajat.
TheMusiikkmies
29.10.2012 14:18:29
Dead Space 2 PS3
 
Kauhugenre on minulle melko vieras, mutta tuli tämä hommattua pari viikkoa sitten. Nyt olen pelannut läpi 3 kertaa ja hienoa menoa on ollut. Ei ollut kamalan pelottava, mutta pari säikähdyskohtaa tuli kyllä ekaa kertaa pelatessa. Pelikokemus on parhaallaan, kun pelaa yksin pimeässä. Necromorphien tappaminen on miehekästä puuhaa ja aseet olivat sopivan erillaisia. Tarina oli ihan ok, mutta aika pienessä osassa, kun käytännössä päähenkilön piti mennä kokoajan paikasta A paikkaan B pimeissä käytävissä. Hieno peli kaiken kaikkiaan, vaikka uudelleen peluuarvo on melko pieni kun viholliset tulevat samasta paikasta ja peli on sinällään melko lyhyt. Plussaa new game+ tilasta jolloin pelin voi aloittaa alusta pitämällä kaikki aseensa ja päivitykset. Pitäs vielä hardcore mode läpäistä, niin saisi platina pystin.
 
8/10
Elämä on kuin vessapaperi, joskus pyyhkii hyvin joskus taas ei.
TheMusiikkmies
29.10.2012 14:20:06
Ygäby: Ei sinällään liity aiheeseen, mutta tän jätkän huima suosio interwebsissä hämmentää mua kyllä suuresti.
 
Robbaz on paras commentary videoiden tekijä härskillä huumorilla varustettuna.
Elämä on kuin vessapaperi, joskus pyyhkii hyvin joskus taas ei.
Hakki
29.10.2012 21:31:35
XCOM: Enemy Unknown
 
Lukeudun siihen sankkaan joukkoon jonka mielestä alkuperäinen UFO: Enemy Unknown on yksi maailman parhaista peleistä. Ennakko-odotukset tämän pelin suhteen olivat aika nollassa, kunnes satuin lukaisemaan pari ihan rohkean optimistista ja kehuvaa ennakkoa. Tämä johti demon lataamiseen ja pelaamiseen, mikä johti ennakkotilauksen tekoon, mikä taas johti 60 tunnin katoamiseen viimeisen parin viikon sisällä.
 
Vuoropohjainen taktinen räiskintä ei ole ollut näin hauskaa sitten vuoden 1994. Peli koukuttaa veteraanin alta aikayksikön, ja monet tutut elementit on hyvällä maulla sisällytetty alkuperäisestä pelistä. Itse geoscape-osuutta on rankalla kädellä yksinkertaistettu, eli tukikohdan pyörittäminen ei ole enää niin vaativaa. Haastetta hommassa silti on, sillä pelaaja taistelee aikaa ja ylivoimaista vihollista vastaan. Rahaa ei koskaan ole tarpeeksi kaiken tekemiseen, eikä kyllä aikaakaan.
 
Itse taktinen taistelu on onnistuneesti siirretty modernimpaan ulkoasuun. Maksimissaan kuuden sotilaan tiimi liikkuu sinällään hajoavassa ympäristössä suojasta suojaan ja teloo kaiken vastaantulevan hengiltä, jos pystyy. Varsinkin vaikeammilla vaikeustasoilla turpaan tulee niin että soi. VÄlitallennukset estävä Ironman-moodi on silkkaa henkistä väkivaltaa, sillä solttuihin kiintyy, jos ne sattuvat jäämään eloon.
 
Kokonaisuudessaan ihan pirun hyvä peli, ja aikaa tuon kanssa saa menemään tuntikaupalla. 9/10
while(true) {play(metal);}
flimtrick
30.10.2012 00:05:48
TheMusiikkmies: Dead Space 2 PS3
 
Kauhugenre on minulle melko vieras, mutta tuli tämä hommattua pari viikkoa sitten. Nyt olen pelannut läpi 3 kertaa ja hienoa menoa on ollut. Ei ollut kamalan pelottava, mutta pari säikähdyskohtaa tuli kyllä ekaa kertaa pelatessa. Pelikokemus on parhaallaan, kun pelaa yksin pimeässä. Necromorphien tappaminen on miehekästä puuhaa ja aseet olivat sopivan erillaisia. Tarina oli ihan ok, mutta aika pienessä osassa, kun käytännössä päähenkilön piti mennä kokoajan paikasta A paikkaan B pimeissä käytävissä. Hieno peli kaiken kaikkiaan, vaikka uudelleen peluuarvo on melko pieni kun viholliset tulevat samasta paikasta ja peli on sinällään melko lyhyt. Plussaa new game+ tilasta jolloin pelin voi aloittaa alusta pitämällä kaikki aseensa ja päivitykset. Pitäs vielä hardcore mode läpäistä, niin saisi platina pystin.
 
8/10

 
Kannattaa pelata myös Dead Space 1 osa jos et ole jo sitä pelannut. Parempi kuin kakkonen mun mielestä vaikka kakkonenkin on hyvä. Ykkösessä parempi tunnelma ja grafiikka mun mielestä.
 
Itse pelaan tällä hetkellä Mass Effect 3:sta. 1 ja 2 osa olivat molemmat ihan hyviä pelejä vaikka molemmissa oli kyllä paljon heikkouksuakin mutta kolmonen on kyllä ihan eri maata niin tarinan kerronna ja toiminnan sekä pelattavuuden puolesta. Todella koukuttava peli ja taistelutkin on todella mukaansatempaavia ja vauhdikkaita toisin kuin edellisissä osissa. 25 tuntia takana ja ollaan varmaan vasta max. puolessavälissä.
zorro
30.10.2012 00:19:45 (muokattu 30.10.2012 00:49:01)
Alan Wake (PC) ****
 
Viimeinkin pääsin pelaamaan tämän pelin läpi, vaikka xbox version julkaisusta on jo kaksi vuotta. No, onneksi jouduin odottamaan, sillä pc:llä tämä oli erittäin hyvän näköinen ja pelattavuus toimi hienosti. Remedy osaa hommansa.
 
Tämä herättää siinä mielessä ristiriitaisia ajatuksia, että peli on lähes pelkkää putkessa juoksua ja vain taisteluissa pääsee käyttämään taitojaan. Yleensä en tästä asetelmasta pidä ollenkaan, mutta tässä se toimii erittäin hyvin. Peli on tavallaan kuin sarjaa/elokuvaa seuraisi, mutta action-kohtauksissa saa olla itse mukana. Kauhuelementit oli juuri sopivan jännittäviä, että tämän uskalsi pelata. Tunnelmasta tuli mieleen päällimmäisinä lost ja twin peaks. Pelimekaniikasta ja vihollisista taas Resident evil nelonen.
 
Seuraavaksi ne DLC:t
 
E: On myös huonoa sanottavaa. Alun pakollinen tutoriaali oli turha ja suorastaan pilasi monta yllätystä itse pelistä. Olisi ollut mukavampi säikähtää kuoliaaksi törmätessään vihollisiin ensimmäistä kertaa, sekä yrittää selvittää mitä niille pitäisi tehdä.
saundi lähtee tukasta!
HTMono
30.10.2012 09:46:04
Onko täällä muuten ketään mnettiläisiä jotka olisivat kaipailleet itselleen inviteä tuohon Dota 2 betaan? Mulla olis kaksinkin kappalein nyt ylimääräsenä noita ja voisin melkein tradetella johonkin jännään peliin jne jos jotakuta kiinnostaa alkaa mättämään THE eSports-peliä.
Don't smell like sunsets and baby powder. Smell like jet fighters and punching.
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)