Aihe: American Idol 2011
1 2 3 4 515 16 17 18 19
Johnny Buzz
14.02.2011 20:58:01 (muokattu 14.02.2011 20:58:35)
 
 
Tän äsken Subilla tulleen jakson vika tyyppi on kans todella kova. Eli siis se melodikajamppa.
Loijaa
14.02.2011 20:59:21
 
 
Johnny Buzz: Tän äsken Subilla tulleen jakson vika tyyppi on kans todella kova. Eli siis se melodikajamppa.
 
Komppaan. Veti kaikin puolin hyvin ja asenteella.
I'm alive to the world
Tupuna
14.02.2011 21:01:12
Johnny Buzz: Tän äsken Subilla tulleen jakson vika tyyppi on kans todella kova. Eli siis se melodikajamppa.
 
Siis AIVAN mieletön jamppa! En oo kyllä koskaan kuullu kenenkään vetävän noin sielukkaasti sekä samalla teknisesti hyvin. ihan mieletön.
 
http://www.youtube.com/watch?v=nGmdQfLyfdE
ROCK OUT WITH YOUR COCK OUT!
arc
14.02.2011 21:08:32
Tsäp,
 
Sen enempää spoilaamatta (seurailen jenkkitahtiin), niin tässä seasonissa on mukana ainakin 5 semmoista ihan törkeen kovatasoista ja musikaalista laulajaa tuonkin mantereen kriteereillä.
sirdickyj
14.02.2011 21:09:05
oulukyllosa: Mietiskelin just taannoin, että yhteistä suomalaisille suosituille miespuolisille populäärimusiikin artisteille tai bändeille on se, että laulutaito ei näyttele minkäänlaista osaa suosiossa. Minä en ymmärrä vaikkapa Zen Cafen/Putron suosiota.Milloin tulee miesartisti jonka suosio perustuu laulutaitoon? Akkojen puolella tilanne on onneksi täysin toinen. Sekin päivä koittaa että Suomen Idolsissa mennään Putroa vetämällä jatkoon.
 
Niin ja lisäks sen peräänkuuluttaminen on joku synti.
 
Ja sit lisäks esim. jotain Reckless Lovea kehutaan ku on "kova laulajakin". Ei ees ole. On semmonen just just mukiinmenevä jannu.
 
Jenkkilässähän ykskään näistä Suomen heeboista jotka on voittanu näitä skaboaj, ei pääsisi edes eteiseen noissa kinkereissä.
 
Onneks tänä vuonna on dumarina esim. Pitkämö, joka tajuaakin jotain. Nikulat ja muut vaahtos Koiivusestakin kuinka "nyt lähtee". Ei sit lähteny kuitenkaan.
Ei jengi kuitenkaan mitään tajuu
Johnny Buzz
14.02.2011 21:46:24
 
 
Tupuna: Siis AIVAN mieletön jamppa! En oo kyllä koskaan kuullu kenenkään vetävän noin sielukkaasti sekä samalla teknisesti hyvin. ihan mieletön.
 
http://www.youtube.com/watch?v=nGmdQfLyfdE

 
Jeps, äärimmäisen hyvä tekniikka että äänen hallinta ja fiilis toimii silti hienosti. Harvinainen yhdistelmä.
oulukyllosa
14.02.2011 23:10:15
 
 
Ei jumalauta se melodika-mies.
 
Kattoin että nyt tulee jotain hirveää, niin ei, taashan ne onnistui kusettamaan. Voi helvetti mikä koelaulu veto.Yks parhaista ikinä.Saa nähdä mihin asti jäbä yltää lopulta.
Gov`t Mulea ja Allman Brothers Bandiä oululaisittain coveroituna www.myspace.com/allmancousins
Mättöpiiska
15.02.2011 01:26:35
Lauren Alaina!
Flash
16.02.2011 21:03:03
 
 
Melko häröilyä oli L.A.:ssa, huh...
Live Music Is Better!
Calliope
18.02.2011 21:46:40
Flash: Melko häröilyä oli L.A.:ssa, huh...
 
Oli tosiaan yllättävän kehnoa, olisi nyt odottanut että Enkelten kaupungista löytyisi kykyjä. Melko mykistävä tämä arkansalainen...
Steven on ollut sellainen kuin odotinkin; rento, humoristinen ja ihan asiallinenkin, Cowellia ei ole ikävä. Ei Lopezkaan oikein minun makuuni ole, mutta parempi kun Abdul. Randysta olen aina tykännyt, ärhäkämpi kun aiempina vuosina. Seacrest on aivan HUIPPUjuontaja.
"Your mind makes a promise that your body can't fill"
VeKrio
19.02.2011 16:22:11
 
 
Tupuna: Siis AIVAN mieletön jamppa! En oo kyllä koskaan kuullu kenenkään vetävän noin sielukkaasti sekä samalla teknisesti hyvin. ihan mieletön.
 
http://www.youtube.com/watch?v=nGmdQfLyfdE

 
Tosi makea saundi ja jätkä on alle 20. Huh. On vähän eri tasoista tämä jenkkimeininki verrattuna Suomen vastaavaan. :s Minkäs teet. On vähän maiden koissakin eroja.
Lisäksi haasteeni eli pölhöyteni ympätä Morse-koodaus keskisormen ja nimettömän muodostamaan valving-tekniikkaan pitää minut valitsemallani tiellä.
Johnny Buzz
19.02.2011 20:16:51
 
 
Odottakaahan Hollywood-viikon jälkimmäiseen jaksoon. Siellä tulee niin hieno veto siltä melodikajampalta. Samalla sen esityksessä on jotain sellasta, mitä tässä ohjelmassa ei oo ennen nähty. Pirun kova laulaja kyllä.
Bluesmies
20.02.2011 01:14:27
Johnny Buzz: Odottakaahan Hollywood-viikon jälkimmäiseen jaksoon. Siellä tulee niin hieno veto siltä melodikajampalta. Samalla sen esityksessä on jotain sellasta, mitä tässä ohjelmassa ei oo ennen nähty. Pirun kova laulaja kyllä.
 
Jospa tämä ketju olisi sitten SPOILER-FREE!!!!!!!!
Johnny Buzz
20.02.2011 08:17:53
 
 
Bluesmies: Jospa tämä ketju olisi sitten SPOILER-FREE!!!!!!!!
 
Mielestäni en kyllä spoilannu tossa mitään. Ja toi melodikajampan esityksen erikoisuus käy ilmi heti kyseisen jakson alussa nähtävissä välähdyksissä. Eli kunhan vaan hehkutan.
arc
20.02.2011 13:22:03
Johnny Buzz: Mielestäni en kyllä spoilannu tossa mitään. Ja toi melodikajampan esityksen erikoisuus käy ilmi heti kyseisen jakson alussa nähtävissä välähdyksissä. Eli kunhan vaan hehkutan.
 
Kyllähän sä tuossa sen spoilasit, että se pääsee esimerkiksi ekasta HW-päivästä jatkoon
Johnny Buzz
20.02.2011 13:36:07
 
 
arc: Kyllähän sä tuossa sen spoilasit, että se pääsee esimerkiksi ekasta HW-päivästä jatkoon
 
No toki, mut eipä varmaan tuu kellekään yllätyksenä, jos se päätyy finaalitusinaan? Sen verran kova laulaja on kyseessä.
Loijaa
21.02.2011 20:13:47
 
 
Äskeinen I Heard It Through the Grapewine-tyyppi laulaa tuolla menolla melko varmasti finaalissa..
I'm alive to the world
Rattata
21.02.2011 20:28:34 (muokattu 21.02.2011 20:31:00)
Mun mielestä toi on todella ärsyttävää kun hehkutetaan moneen kertaan "ja luvassa vielä uskomaton ääni!"... "lopussa vielä yksi parhaista äänistä ikinä!" jne. Tommosissa olis kiva yllättyä ilosesti, turha ylisanojen huutelu etukäteen ei hyödytä musta mitään.
 
Edit: ja toi draaman määrä tässä ohjelmassa. Kuka ihan oikeesti, kun kysytään et kerro jotain itsestäsi, vetää ensimmäisenä käsien arvet esiin ja alkaa tilittämään kuinka on ollut rankkaa. Voi tosin olla leikkauksen tekosia. Siinä vaan saa toisen näyttämään lähinnä idiootilta.
Bluesmies
21.02.2011 21:10:40
Dream On-hintti oli kyllä hyvä. Eli tuo vikaksi laulanut. Aika varmasti finaalissa.
seppo69
21.02.2011 23:28:39
Miksei se Transformers-tyyppi päässy jatkoon? Se oli paras. Oonko muuten ainoa, jonka mielestä ei olla nähty kovin persoonallisia tyyppejä, jotka osais vielä teknisesti laulaa hyvin? Taso on kyllä aika hyvä, mutta jotenki valjulta tuntuu koko homma.
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)