Aihe: Syltty nousee vielä kerran kehään
1 2 3 4 5 6 7
RocknRoll
02.02.2007 10:19:37
Perkele, kyllä Stallone vaan on äijä. Ihan hiton hyvä leffa, ja hyvä päätös koko leffasarjalle.
Kyllä se vain on niin että Stallonen rooli on olla Rocky, niinkuin Kalifornian kuvernöörin rooli on Terminaattori.
Ainoa asia mikä vähän häiritsi oli se että treenausta tosiaan näytettiin hieman liian vähän, ja soundtrack ei ollut edellisten osien tasolla.
 
Leffasta jäi vielä sellainen maku, että hyvällä käsikirjoituksella Sly voisi tehdä Rockystä tv-sarjan vaikkapa HBO:lle. Pyörittelisi ravintolaansa, juttelisi juttujaan ja vähän matsia ottaisi välissä jne. leffasta jäi niin kotoisa olo, että tota voisi katsoa lisää tunnin viikossa.
-Cale
02.02.2007 12:07:34
Sunnuntaina olisi tarkoitus mennä katsomaan.
-Cale
07.02.2007 21:46:05
Noniin, nyt on nähty tämä viimeinenkin osa. Päätös oli hyvä, mutta paremminkin olisi voinut mennä. Asia joka jäi suuresti harmittamaan oli Rockyn tappio viimeisessä ottelussaan. Olisihan se ollut tyylikkäämpi loppu kun Rocky olisi poistunut kehistä voittamattomana mestarina! Toinen asia mistä en pitänyt oli musiikit, lukuunottamatta "training" - biisiä ja sitä mikä soi ihan alussa, nimeä en tiedä... Ei yltänyt kyllä vanhojen Rocky -leffojen soundtrackien tasolle, tosin miten muutenkaan voisi olla 2000-luvulla.
 
Mutta kuten todettu, muilta osin ihan kelpo päätös. Varsinkin siinä treenaus kohdassa meni jälleen kylmät väreet selkäpiissä! Mutta karu tosiasia täytyy myöntää, ettei tämä viimeinen osa yltänyt aiempien Rocky -leffojen tasolle, mikä onkin vaikeaa sillä ne ovat parhautta!
Jkob
07.02.2007 21:54:45
Noniin, nyt on nähty tämä viimeinenkin osa. Päätös oli hyvä, mutta paremminkin olisi voinut mennä. Asia joka jäi suuresti harmittamaan oli Rockyn tappio viimeisessä ottelussaan.
 
Tattis.. eipä ole leffa vielä täällä
Wanking is timeless
-Cale
07.02.2007 21:58:10
Tattis.. eipä ole leffa vielä täällä
 
Höh, nyt menin paljastamaan, ellet jo tiennyt? Pahoitteluni.
Jkob
07.02.2007 22:01:38
Höh, nyt menin paljastamaan, ellet jo tiennyt? Pahoitteluni.
 
Taisi se jossain vaiheessa tuolla aiemminkin jo tulla, pakko vaan valittaa joka asiasta ;) Pittää kattoa tuon karvaan tappion vuoksi Rocky 4 vaikkapa tänään, eilen tuli 1-3 katsottua jo.
Wanking is timeless
Helvetinpartaterä
07.02.2007 22:07:55
 
 
Eile tuli käytyä katsomassa. (SPOILEREITA!)
 
Todella hyvä leffa ja juuri sopiva päätös sarjalle. Hyvähän vain ettei Rocky voittanut, kun eihän hän sitä voittoa sinne alkujaan lähtenyt hakemaankaan. Halusi vain vielä kerran tapella ja näyttää, että vanhakin osaa.
Manavava! "I'm gonna rip your head off and shit up your neck!"
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3 4 5 6 7
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)