Aihe: Fallout- pelisarja
1 2 3 4 552 53 54 55 5666 67 68 69 70
ruusteri
25.05.2009 17:08:57 (muokattu 25.05.2009 17:10:24)
Ite ostelin tässä vanhat Falloutit GOG.comista. Ikinä ennen en ole pelannut, mutta kyllä vaikuttaa hyvältä peliltä.
http://www.gog.com/en/frontpage/
 
Pilkkahinnalla saa nuo Falloutit, ja kaikki on valmiiksi päivitetty virallisiin versioihin.
Toimii XP:llä ja Vistalla + saa kaikkea pikkukivaa mukana, kuten soundtrackit.
Dunga
25.05.2009 17:22:50
ruusteri: Ite ostelin tässä vanhat Falloutit GOG.comista. Ikinä ennen en ole pelannut, mutta kyllä vaikuttaa hyvältä peliltä.
http://www.gog.com/en/frontpage/
 
Pilkkahinnalla saa nuo Falloutit, ja kaikki on valmiiksi päivitetty virallisiin versioihin.
Toimii XP:llä ja Vistalla + saa kaikkea pikkukivaa mukana, kuten soundtrackit.

 
WTF, täähän vaikuttaa aivan huippusaitilta! Vois melkein tehä tuon takia paypal-accountin jossain välissä. ++
War... war never changes.
ruusteri
25.05.2009 17:30:18
Void: WTF, täähän vaikuttaa aivan huippusaitilta! Vois melkein tehä tuon takia paypal-accountin jossain välissä. ++
 
Kannattaa, itse sain OP:n Visa Electronilla jopa maksut hoidettua. :P
Nazareth
27.05.2009 11:18:10 (muokattu 27.05.2009 11:25:46)
Huh, 10 vuotta oon Fallout 2:sta pelannu ja nyt vihdoin ja viimein pääsin pelin läpi. Oli se pelin loppuvaihe melkosta hikoilua ja joutu siinä läpipeluuohjeita vähän tiirailemaan mutta onnistu kuitenki.
 
Harmittaa kun itellä ei tuo kolmonen oikein pyöri. Alussa pyöri ihan siedettävästi mutta vähän myöhemmin ku pääs kaupunkii ni meni diaesitykseks.
At one hundred yards! Volley fire, present! Aim! Fire!
TommiTomminen
27.05.2009 12:35:05
Nazareth: Huh, 10 vuotta oon Fallout 2:sta pelannu ja nyt vihdoin ja viimein pääsin pelin läpi. Oli se pelin loppuvaihe melkosta hikoilua ja joutu siinä läpipeluuohjeita vähän tiirailemaan mutta onnistu kuitenki.
 
Harmittaa kun itellä ei tuo kolmonen oikein pyöri. Alussa pyöri ihan siedettävästi mutta vähän myöhemmin ku pääs kaupunkii ni meni diaesitykseks.

 
Miulla pitemmät pelisessiot aiheuttaa tuota, kun mennään kuitenkin aika suorituskyvyn äärirajoilla. Eli jos parin tunnin välein käynnistää pelin uudestaan, niin melko moitteettomasti rullaa.
Nazareth
29.07.2009 23:45:03
Jees, ekan kerran löysin Pariah Dogin. Onni meni ykköselle ja Jinxed tuli. Sitte ku tulee taistelu ni koira vaa juoksee häntä koipien välissä karkuun. Sillä o iha hillittömät hp:t.
Sitkeä rotta.
Hipelius
30.07.2009 14:57:24
Nazareth: Jees, ekan kerran löysin Pariah Dogin. Onni meni ykköselle ja Jinxed tuli. Sitte ku tulee taistelu ni koira vaa juoksee häntä koipien välissä karkuun. Sillä o iha hillittömät hp:t.
 
Suosittelen hankkiutumaan siitä eroon niin nopeasti kuin mahdollista. Statsit muistaakseni palautuvat kyllä silloin.
Nazareth
30.07.2009 15:16:15
Hipelius: Suosittelen hankkiutumaan siitä eroon niin nopeasti kuin mahdollista. Statsit muistaakseni palautuvat kyllä silloin.
 
Joo tapoin sen melkein heti.
Sitkeä rotta.
Stradlin
15.03.2010 01:03:30 (muokattu 15.03.2010 01:16:37)
Ehkäpä tätä vois pikkuhiljaa taas nostella, kun seuraava osa Fallout : New Vegas olisi näillä näkymin syksyllä tulossa.
 
http://fallout.wikia.com/wiki/Portal:Fallout:_New_Vegas
 
Nyt ei enää pelkillä kauniilla grafiikoilla pitkälle pötkitä, eli kolmoseen verrattuna toivoisin enemmän sisältöä, tarinaa ja kaikenlaista pientä parannusta. Ääninäyttelijöitä voisivat ainakin palkata lisää, Oblivionista lähtien on ne samat tyypit siellä olleet kuitenkin jo.
 
Lupaavalta vaikuttaa ainakin se, että nyt peliä on kehittämässä Black Isle Studiosin jäänteistä aikanaan kasattu Obsidian Entertainment, jossa siis on mukana samoja tyyppejä kuin alkuperäiset Falloutit tehneessä ryhmässä.
 
E: Ensimmäinen teaserikin jo julkaistu
 
http://www.youtube.com/watch?v=X6H2LdUwNDk
I used to do a little but a little wouldn't do so the little got more and more
Torniojaws
16.03.2010 15:30:04
 
 
Stradlin: Ääninäyttelijöitä voisivat ainakin palkata lisää, Oblivionista lähtien on ne samat tyypit siellä olleet kuitenkin jo.
 
Neljä niistä jo Redguardin ajoista lähtien eli vuodesta 1998 :) Ja Morrowindin ajoista kymmenkunta.
Vortech | Relativity | Vortech @ Hevimesta, Oulu, 31.3.2010
MaD PiAnIsT
16.03.2010 16:44:42
 
 
Stradlin:Ääninäyttelijöitä voisivat ainakin palkata lisää,
 
No ei tämä enää Fallout kolmosessa niin häirinnyt, mutta Oblivionissa tämä oli ehkäpä se suurin kompastuskivi. Siinä ei tainnu olla kuin muutama ääninäyttelijä jotka vetivät yli sadan ihmisen äänet. Alkaa pidemmän päälle puuduttamaan.
 
Ei muutakuin Richard Dean Anderson takaisin ääninäyttelemään!
"Olen edelleenkin sitä mieltä että kakkonen on mielettömästi ykköstä parempi." -Kikolaa
THE RIPPER
17.03.2010 12:42:33

Ei muutakuin Richard Dean Anderson takaisin ääninäyttelemään!

 
haudan takaa tuskin ääntelehtii pahemmin
Milkop
17.03.2010 12:50:03
 
 
THE RIPPER: haudan takaa tuskin ääntelehtii pahemmin
 
?
 
Hengissähän hän on. RDA never dies!
"Jos olet suuren hotellin aulassa ja kuulet 'Tonava Kaunoisen' soivan, häivy vähän helvetin äkkiä. Älä mieti. Juokse."
markkuliini
17.03.2010 12:51:19 (muokattu 17.03.2010 12:57:53)
 
 
THE RIPPER: haudan takaa tuskin ääntelehtii pahemmin
 
Miksi häntä pitäisi äänittää jonkun haudan läpi?
 
Edit: Tai siis hetkinen, viilaan luetun ymmärtämistäni. No niin...
 
Väärin! Haudan takaa ääntelehtiminen on aina huonompilaatuista eli pahempaa.
:D
Jupi57: Yrität välttää jälki-istuntoa, kaltaisesi pikkuhitlerit pistän ojennukseen oikeasssa elämässä alta aikayksikön.
bedlam
17.03.2010 12:52:18 (muokattu 17.03.2010 12:53:20)
 
 
Joo, ei kai kuolleeksi miestä voi kutsua vaikka vähän pläskiintymään on päässytkin.
 
Voiko tuohon kolmanteen osaan tutustua ihan huoletta tällainen ensikertalainenkin? Vai onko jopa parempi, ettei tiedä ekojen osien mahtavuudesta mitään kun kolmannen osan aloittaa?
haunted
17.03.2010 12:56:17
bedlam: Joo, ei kai kuolleeksi miestä voi kutsua vaikka vähän pläskiintymään on päässytkin.
 
Voiko tuohon kolmanteen osaan tutustua ihan huoletta tällainen ensikertalainenkin? Vai onko jopa parempi, ettei tiedä ekojen osien mahtavuudesta mitään kun kolmannen osan aloittaa?

 
Ite en ole kahta ensimmäistä pelannut lainkaan ja kolmas toimi oikein mukavasti. Hyvin on juoni rakennettu ym.
 
Nyt taas alkaa mättäminen alusta, kun sain hommattua PS3:lle GOTY version. Namia.
Semmosta.
MaD PiAnIsT
17.03.2010 14:23:10 (muokattu 17.03.2010 14:25:17)
 
 
THE RIPPER: haudan takaa tuskin ääntelehtii pahemmin
 
Hmm, eihän RDA kuollut ole. Jopa huhuja on ollut, että tulee uuteen Macgyver leffaan:) Taisit sotkea johonki toiseen ihmiseen.
 
Voiko tuohon kolmanteen osaan tutustua ihan huoletta tällainen ensikertalainenkin? Vai onko jopa parempi, ettei tiedä ekojen osien mahtavuudesta mitään kun kolmannen osan aloittaa?
 
Ei tarvitse tietää juuri mitään ykkösestä eikä kakkosestakaan ja silti saat varmasti jutun juonesta kiinni. Lukase vaikkapa Wikipedian artikkelit ensimmäisistä peleistä niin eiköhän siinä ole jo tarpeeksi tietoa:)
"Olen edelleenkin sitä mieltä että kakkonen on mielettömästi ykköstä parempi." -Kikolaa
THE RIPPER
17.03.2010 18:26:00
Milkop: ?
 
Hengissähän hän on. RDA never dies!

 
Mitäs hemmettiä olen 100% et luin jostain metro lehdestä parivuotta sitten että oli kuollut. mutta pikaisen googlettamisen jälkeen eipä olekaan. perhanan roskalehdet ja valheelliset uutiset
zernobyl
17.03.2010 18:32:21
 
 
THE RIPPER: Mitäs hemmettiä olen 100% et luin jostain metro lehdestä parivuotta sitten että oli kuollut. mutta pikaisen googlettamisen jälkeen eipä olekaan. perhanan roskalehdet ja valheelliset uutiset
 
Sekoitit ehkä kirjoituksessa sanat "awesome" ja "dead" keskenään.
 
Itse aloitin Fallout 3:n pari viikkoa sitten. Monta tuntia on mennyt pelkästään ympäriinsä juoksenteluun kuvitellen, että olen The Roadin päähenkilö. Ostoskärryjen kuljetus on hankalaa.
Computer Generated Monkeys Silently Operate a Space Station.
Eos
19.03.2010 02:11:23
 
 
Toivotaan vaan että tästä NV:ssa onnistuvat luomaan sen tunnelman paremmin, entenkin dialogien kannalta. Toivottavasti muutosta tulee tuohon FO3 olemattomaan karmaan.
 
Ihan hyvä pelihän se on mutta parhaimmilaankin aika.. meh. Vähän kuin esim. Six Feet Under tehtäisiin uudelleen, mutta se pyörisi heti Emmerdalen jälkeen ja tekijöinä olisi vaikka Big Bang Theory:stä vastaava porukka...
 
Jännä kakka housussa odotellaan tätä.
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)