Aihe: Lontoon olympiakisat 27.7.-12.8.
1 2 3 4 549 50 51 52 53
HaloOfFlies
10.06.2012 20:10:08
 
 
Noniin, enää reilu kuukausi aikaa ja Lontoossa mitellään olympiamitaleista kesälajeissa. Juokseeko Bolt maailmanennätyksiä? Onko USA pitelemätön miesten koriksessa? Tuleeko Suomelle ainoatakaan mitalia?
 
Tietysti musiikillisesta näkökulmasta mielenkiinto kohdistuu avajais- ja päättäjäisseremonioihin, joissa nähdään brittirockin ja popin kermaa Paul McCartneysta ja The Whosta alkaen. Macca esiintyy avajaisten pääesiintyjänä ja Who puolestaan kisojen päättäjäisissä. Mukana on tietysti myös nuoremman polven esiintyjiä, kuten Blur ja New Order.
 
Keskustelut käyntiin.
We're like migrating birds, we smell the air and scratch our arses and say, "Hmm think it's time." - Brian Johnson S.M.A.K.-jäsen #5
Bluesmies
10.06.2012 20:13:06
danny: Juokseeko Bolt maailmanennätyksiä?
 
Ei.
 
Onko USA pitelemätön miesten koriksessa?
 
Ei.
 
Tuleeko Suomelle ainoatakaan mitalia?
 
Ei.
 
Sydäntä muuten lämmitti otsikon oikeinkirjoitus, eli pisteet oli oikeissa paikoissa. Kiitos siitä! Annan itse asiassa plussan siitä hyvästä.
fuzz
10.06.2012 20:15:16
Bluesmies: Ei.
 

 
Ei.
 

 
Ei.

 
Keskustelu on nyt virallisesti päättynyt.
 
Mielelläänhän noita kisoja seurailee, toivottavasti näytettäisiin suomen telkussa myös vähän harvinaisempia lajeja kuten maastopyöräilyä yms. viihdyttävää.
elämän tarkoitus on 42
Milkop
10.06.2012 20:19:44
 
 
Yleisurheilu on ihan vehkeestä mutta onneksi tuolla muitakin lajeja on. Kai sitä jotain voisi katsella.
"Jos olet suuren hotellin aulassa ja kuulet 'Tonava Kaunoisen' soivan, häivy vähän helvetin äkkiä. Älä mieti. Juokse."
Kimmo72
10.06.2012 20:21:39
Katellaa eka yleisurheilun em kisat ja sit nää.
Tunne ja improvisaatio korvaa tekniikan.
"She said I dont like Dream Theater that much, but I had a pen, and some paper, so what the fuck..." -Kevin Moore
Prophet
10.06.2012 20:27:13
Keihästyksestä kiinnostuneille:
 
http://blogit.mtv3.fi/radynrykaisy/
 
Millähän meriitillä Pitkämäki tullaan valitsemaan taas kerran? Kuinka mahtaa käydä Putaan karnevaaleissa viikon päästä?
--Tomppa--
10.06.2012 20:29:45 (muokattu 10.06.2012 20:30:20)
Miksei USA muka ois pitelemätön koriksessa?
 
Ellei ny siis koko Heat ja Durant rampaudu noissa finaaleissa.
Sakmongkol: Kiva jos on mielenkiintoista, minun täytyy myöntää etten pidä esimerkiksi sinun kirjoituksiasi ollenkaan mielenkiintoisina.
Bluesmies
10.06.2012 21:02:50
--Tomppa--: Miksei USA muka ois pitelemätön koriksessa?
 
Ihan vaan siksi, että eurooppalaiset maat ovat kuroneet tuota USA:n etumatkaa viime vuosina huikeasti kiinni. Ja esim. Ateenan olympialaisissa v. 2004 USA ei selvinnyt edes loppuotteluun.
Hargon
11.06.2012 08:57:43
Milkop: Yleisurheilu on ihan vehkeestä mutta onneksi tuolla muitakin lajeja on. Kai sitä jotain voisi katsella.
 
Mielipiteenne on väärä. Yleisurheilu on ainoa urheilulaji maailmassa. Kaikki muu urheiluna markkinoitava on enemmän tai vähemmän pelleilyä. Yleisurheilussa tehdään sentilleen ja sadasosalleen mitattavia tuloksia, joten paras voittaa aina. Ei ole mitään tuomareiden tyylipisteitä tai palloilusta tuttuja tuosta-olisi-pitänyt-antaa-rankkari -arvontoja.
Kansa raivostui.
Alpha
11.06.2012 09:15:09
Ei tule tekemään Bolt uutta ennätystä. Suomalaiset eivät tule tekemä'än mitään muistamisen arvoista.
 
Kovimmat suoritukset tullaan näkemään naisissa...110 metrin aidoissa sekä korkeudessa.
Tampio
11.06.2012 11:31:06
danny: Noniin, enää reilu kuukausi aikaa ja Lontoossa mitellään olympiamitaleista kesälajeissa. Juokseeko Bolt maailmanennätyksiä? Onko USA pitelemätön miesten koriksessa? Tuleeko Suomelle ainoatakaan mitalia?
 
Tietysti musiikillisesta näkökulmasta mielenkiinto kohdistuu avajais- ja päättäjäisseremonioihin, joissa nähdään brittirockin ja popin kermaa Paul McCartneysta ja The Whosta alkaen. Macca esiintyy avajaisten pääesiintyjänä ja Who puolestaan kisojen päättäjäisissä. Mukana on tietysti myös nuoremman polven esiintyjiä, kuten Blur ja New Order.
 
Keskustelut käyntiin.

 
Sorry Danny, oot n. vuoden myöhässä:
http://muusikoiden.net/keskustelu/p … &t=200636&o=0&#p9938893
Mikään ei voita kunnon viskiä. Paitsi kunnon tuplaviski. -Eddy
haunted
11.06.2012 12:08:51
Tampio: Sorry Danny, oot n. vuoden myöhässä:
http://muusikoiden.net/keskustelu/p … &t=200636&o=0&#p9938893

 
Sä olit vuoden ajois. Täten et saa pitkää ketjua nimiisi :D Pitäiskö muuten alottaa ajoissa ketjut:
 
"RIP Metallika"
 
"Kauniita miehiä vuodeksi 2017"
"Anteeks mulla on pakkoliikkeitä" -Natolasse
--Tomppa--
11.06.2012 15:21:03
Bluesmies: Ihan vaan siksi, että eurooppalaiset maat ovat kuroneet tuota USA:n etumatkaa viime vuosina huikeasti kiinni. Ja esim. Ateenan olympialaisissa v. 2004 USA ei selvinnyt edes loppuotteluun.
 
No tuo 2004 oli katastrofivuosi jenkkien korisjoukkueelle. 2008 tulikin sitten taas kultaa, enkä näe syytä miksei nytkin tulisi elleivät nuo tähdet todellakin päätä vetäytyä kisoista.
Sakmongkol: Kiva jos on mielenkiintoista, minun täytyy myöntää etten pidä esimerkiksi sinun kirjoituksiasi ollenkaan mielenkiintoisina.
Kimmo72
01.07.2012 19:11:15
Leryn Francon keihäs suorituksia odotellessa.
Tunne ja improvisaatio korvaa tekniikan.
"She said I dont like Dream Theater that much, but I had a pen, and some paper, so what the fuck..." -Kevin Moore
bedlam
01.07.2012 19:20:30
 
 
Hyvä että on hetken tauko EM-kisojen jälkeen, tullut töllöä tuijoteltua tässä muutama päivä vaikka olisi muutakin tekemistä. Lähinnä itseäni tämä yleisurheilupuoli kisoista kiinnostaa, soutamiset ja tikanheitot ei juurikaan.
http://www.petrilampela.net
Ronttimus
01.07.2012 19:38:51
Hyppiikö se Boltti nyt pituutta ja/tai juokseeko pitempiä matkoja?
"Kyllä mä itseasiassa sinne sieluunkin asti näen kenessä tahansa, koska mulla jäi selvännäkökyky pysyvästi vuosi sitten." - Anonymous-Jazz
sahkuifk
01.07.2012 19:41:38
Odotan kisoja, tulee mukavasti iltasella kaikenlaista katsottavaa. Vesiltä tulee 1 mitali ja muutamia hyviä sijoituksia. Miesten keihäs pieni arvoitus.
Kävelin sumussa koulun ohitse.
Alpha
01.07.2012 19:42:41
Ronttimus: Hyppiikö se Boltti nyt pituutta ja/tai juokseeko pitempiä matkoja?
 
Muistaakseni estemaraton on miehen laji.
Hetfield
01.07.2012 19:43:56
 
 
Ronttimus: Hyppiikö se Boltti nyt pituutta ja/tai juokseeko pitempiä matkoja?
 
Ei se vedä ku satasen ja parisadan juoksut plus satasen viestin.
I quit the band... Now I just play with myself.
sahkuifk
01.07.2012 19:53:30
Hetfield: Ei se vedä ku satasen ja parisadan juoksut plus satasen viestin.
 
Jos nyt en ihan väärin muista niin se on kokeillu ratakierrostakin? Mutta voi olla että ei ala ahnehtiin Lontoossa.
Kävelin sumussa koulun ohitse.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3 4 549 50 51 52 53
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)