Aihe: Viikate ja Raid-vaikutteet
1
BaariMikko
02.01.2003 00:40:32
 
 
Joululahjaksi sain TV-sarja Raidin(www.yle.fi/raid) videolla ja innostuin katsomaan kaikki 12 osaa muutamassa päivässä läpi. Katsoessani sarjaa tein seuraavat huomiot:
 
-eräässä jaksossa Raid ja Uki Kukkamaa keskustelevat Ukin tyttären, Merjan kuolemasta. Keskustelun päätteeksi Uki toteaa suunnilleen näin: "voiko siitä puhua, kun ei voi edes ajatella".
-myöhemmin sarjassa, Ukin kuoltua Raid kysyy Ukin vaimolta Raililta, haluaako tämä, että Raid soittaa jonkun paikalle. Raili vastaa: "Ei ole ketään kelle soittaa".
 
Em. lauseet löytyvät siis molemmat Viikatteen biisistä "Ei ole ketään kelle soittaa".
 
Onko siis Kaarle Viikate Raidinsa katsonut, vai kaikki pelkkää sattumaa?
Listen to the music, not the song
-Mickill-
02.01.2003 19:20:05
En tiedä tosta Viikate yhteydestä kun ei oikein nappaa toi musa mutta Raid-sarjat on tullu muutamaan kertaan katottua videolta. Helvetin hyviä ja leffa tulee muuten tän kuun lopussa teattereihin!
Life Is Short And So Is My Cock.
Pahisguy
02.01.2003 20:37:04
Raidit ón kyllä huippuja! Ei aina tarvi puhua pajattaa sukkeluuksia niin paljo ku ehtii. Ja mersu on hieno.
Lojuuko nurkissasi joku bassonraato? Myy se mulle, tarvin aihion!
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)