Aihe: Heavy Lyriikat
1
Eddie
02.07.2003 22:05:48
 
 
Semmonen ongelma että ois kiva tehdä biisejä lyriikoiden kans ja mieluiten englanniks mutten saa tekstiä aikaa..
Riffit ja biisit saan aikaan tässä yhdenmiehen "bändissä."
Jotain kikkoja? Ei haittaa vaikka kliseisiä.
Tekstien tyylinä joku black/death jota sovellaan omaan black/death/trash-tyyliseen musiikkiin.
UP THE IRONS
Unworthy Knight
03.07.2003 05:26:19
Eikai tuossa auta kun lukee paljon kirjallisuutta ...Ei ainakaan paahaatee...Ja jos enkuksi tahtoo kirjottaa niin on hyvä myös lukee enkukis.
Muiden bändien lyrikoita kannattaa myös lukee. Aluksi vaikka apinoi niitä sitten se rupee ajautuun omille raiteille ...yleensä.
 
Tai sitten sinä vaan et ole se henkilö joka moisia osaa tehdä...Toiset soittaa kitaraa toiset kirjottaa.
Sille ei voi sitten mitään. Varmaan on joitakin jotka on valmiita lainaan omaa sielun tuotosta toiselle.
Itellä tuota tekstiä tulee kovaa tahtia mutta valta osa jää kovon syvykksiin. Kattelen sitten mikä sopis biisiin ja se teksti otetaan.
 
Niin ja yleis neuvo: Kirjottamaan oppii vaan kirjoittamalla.
"...So croak the king of Grey."
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)