Kertoopi pornotähden aviomiehestä, joka pettyi puolisonsa ammattiin. --------------------------- Muistan sen kuin eilisen Kun häitämme tanssittiin Yhteistuumin alttarilla "Tahdon" sanottiin Minä poika ammatiksi Aloin pitämään kirjaa Vaimo haki puolestaan Aikuisviihteen virkaa Voi, voi vaimo Minkä mulle teet Taas kerran nuoren gigolon Kanssa töihin meet Kanssa temput teet Mä susta tähteä toivoin Jota kamera rakastaa Mutta ihan tätä aivan en taitanut tarkoittaa Kotiin tuut ja suudellaan On sulla makeana suu Muttet oo karkkia syönyt Se on joku ihan muu Voi, voi vaimo Minkä mulle teet Taas kerran nuoren gigolon Kanssa töihin meet Kanssa temput teet Etkä jaksa iltaisin avioliittoa harrastaa Luulen että töissäsi Sitä kyllin tehdä saat Nyt sormuksen vien roskiin Ja jäät työtäs tekemään Silloin kanssa Holmesten vapaampi oot köyrimään Voi, voi vaimo Minkä mulle teet Taas kerran nuoren gigolon Kanssa töihin meet Kanssa temput teet Voi, voi vaimo Minkä mulle teet Taas kerran nuoren gigolon Kanssa töihin meet Kanssa temput teet Kanssa töihin meet Kanssa temput teet ------------------------------- Tämmöinen vähän humoristisempi teksti taas vaihteeksi. Rekkamies on pyöreä, rekkamies on soikea, rekkamies on ukko ihan oikea! |
En nähnyt aiempaa versiota AA:sta, mutta älä luule, että kommentoimatta jättäminen kertoisi jotain tekstisi laadusta. :) Sanotaan nyt suoraan: Teksti piti jalat maassa lähes kokoajan. Silti erityismaininta näistä riveistä: Yhteistuumin alttarilla "Tahdon" sanottiin Se rullaa kieleltä nätisti, ja on muutenkin näppärän yksinkertainen. hyvä hyvä. Kokonaisuudessaan tästä tekstistä tulee mieleen silmälasipäinen n.35-vuotias mies, jonka uskomattoman kaunis vaimo (rahan vuoksi naineena?) päättää hakea kunnon miestä. Niinsanotusti luonto kutsuu. Mies taas haluaa kuherruskuukauden jatkuvan ikuisesti. Nai väärän naisen, kerpele! :)
*(ok. this message was powered by Karhu III) Life is a joke. Everybody is just waiting for the punchline. |
Kokonaisuudessaan tästä tekstistä tulee mieleen silmälasipäinen n.35-vuotias mies, jonka uskomattoman kaunis vaimo (rahan vuoksi naineena?) päättää hakea kunnon miestä. Niinsanotusti luonto kutsuu. Juurikin näin. Tuota rahan takia naimista en kyllä itse hoksannut, mutta kyllähän se sopii kuvaan. Kiitos kommentista! "Kun Mustanaamio kysyy, silloin vastataan. "
-Viidakon sanonta |