Aihe: Matti Ahinko : Consolation
1
Demostudio
03.03.2004 20:08:33
Bändin nimi: Matti Ahinko
Kappaleen nimi: Consolation
 
URL: http://sinuhe.jypoly.fi/~c1228/studio/02-Consolation.mp3 (Mp3)
 
Toinen demo bändiämme varten, tyylisuunnaltaan myös rock/metal.
guolio
03.03.2004 20:39:02 (muokattu 04.03.2004 20:38:14)
Olis voinut tietysti laittaa nää molemmat samaan pakettiin. Nuo kappaleet nyt laitoin tänne, jos joku niistä tykkäis, vaikka biisit on ensisijaisesti ehdotuksia bändillemme. Noh, kuuleepahan edes joku, jos eivät alkuperäistä tehtäväänsä täytä :). Nuita kappaleita oon tehnyt jo useammankin, mutta laitan vain nämä kaksi tällä viikolla tehtyä.
guolio
03.03.2004 20:40:50
...ja instrumentaalihan tämäkin kappale on. Unohtui mainita...
NHR
04.03.2004 04:35:27
 
 
Olis voinut tietysti laittaa nää molemmat samaan pakettiin.
 
Niin oliski.
 
Tämä on kyllä mielestäni tarttuvampi kappale kuin tuo toinen, sen mitä näistä nyt osaa instrumentaaleina sanoa, kun eivät ilmeisesti kuitenkaan ole sellaisiksi tarkoitettuja. Kitarasoundi ainakin on melkein yhtä kamala kuin meikäläisenkin demoissa, mutta ei ihan... ;)
 
Onko tuo basso muuten oikea, vai tuleeko koneesta? Se toimii tässä aika hyvin, varsinkin säkeistöosissa.
Jaa niin, basso pitäisi virittää, on se aika vuodesta. - Jonte
guolio
04.03.2004 16:39:51 (muokattu 04.03.2004 20:36:49)
Hehheh. Tuo kitaran särö ON kauhea. Meni tuo täällä oleva säröpedaali hajoamaan (efektiä kun pidän kotona, paikkakunnalla jolla bändikin on), niin piti softasäröt laittaa (huono ratkasu). Tulee sitä silti yleensä käytettyä, kun nuilla saundeilla ei niin ole väliä kunhan bändikavereille piisin saa jossain muodossa esitettyä :). Juu nuo sanatkin on nuihin kappaleisiin, mutta annanpa laulajan päättää melodiat, millä laulaa. Tuo basso on soitettu ihan kitaralla. Pienellä miksauksella siitä sai ihan ookoon :)
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)
Keskustelualueet
Haku
Säännöt