Aihe: Sivuprojekti : Unessani
1
Demostudio
02.08.2005 10:04:11
Bändin nimi: Sivuprojekti
Kappaleen nimi: Unessani
 
URL: http://www.mikseri.net/artists/?id=45677 (Mp3)
 
Treenikämpällä nauhoitun demon avausraita. Kommentteja/parannusehdoituksia kaivataan!
JCM
02.08.2005 10:10:56
 
 
Hyvin on nauhoitettu kyllä! Aika hyvä balanssi. Soundit ihan hyvin kohdallaan ja musa on kivaa.
 
Laulaja vetää aika arasti, johtuuko livenauhoitustilanteesta sitten.. joka tapauksessa laulu erottuu muusta kokonaisuudesta hiukan epäedullisesti, kaipaisi vähän rohkeutta lisää.
 
Not bad.
Shun saturday iltoja, those having me nolostumaan.
Lubrication Midsummer Page kädenväännössä and can better tulitikkutempunkin,
what is naturally as Page allege canning appropriation combination sormella tulitikkuaskista röökin and firing its.
Illusia
02.08.2005 14:11:25 (muokattu 02.08.2005 14:23:28)
 
 
Lähtee mukavalla meinigillä liikkeelle. Kiva yksinkertainen kitarakuvio. Laulu varsinkin alussa on hyvin J.Karjalaista muistuttavaa, mutta turhan ujoa.. Yritin pinnistää kuullakseni sanoja, mut paikoin se on hyvin hankalaa. Hyviä juttuja kuitenkin niissäkin, mitä nyt kuulin.
Kertsin kitara kuvioo voisi minun makuuni monipuolistaa. Tehokasta sinänsä tuollainen sointujen ilmoile heitto, mut tekee ehkä turhan klamydia-suomirokin kuuloista...josko ehkä tarkoitus?!
Pidin kiippari/laulu outrosta!
Näpsäkkä bassokuvio, joskin turhan itseään toistava.
Mukavan letkeät rummut, hyviä fillejä.
Sopisiko biisiä yrittää hieman lyhentää? Menisi sitten radiosoitossakin mukavammin :)
 
Jee!
Tempura
03.08.2005 17:31:51
Hyvää. Alun kitarajammailu oli hienoa, ajattelin että olisi kova juttu jos Neil Youngmaisesti siitä vääntäisi 5-minuuttisia sooloja johonkin väliin!
THV-Klubi #7
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)
Keskustelualueet
Haku
Säännöt