Aihe: Eristävät kuulokkeet
1
PIM
12.08.2004 10:31:08
Etsin liveäänitykseen monitorointikäyttöön ulkopuolisia ääniä hyvin eristäviä kuulokkeita ja olen löytänyt nyt pari ehdokasta.
 
AKG K109S mk2
https://www.netzmarkt.de/thomann/thoiw3_artikel-170343.html
 
Vic Virth SIH1
http://www.netzmarkt.de/thomann/thoiw3_artikel-161377.html
 
Kumpikohan noista olisi parempi valinta, vai löytyykö vielä muita kilpailijoitra samaan sarjaan? AKG:t lienee laadukkaammat, mutta Virthit olis 20 euroa halvemmat.
Avattu: Peten kitarakirppis osoitteessa www.halonen.cc/kirppis Teretulemast tekemään löytöjä.
JUMPPAMAIKKA
12.08.2004 14:43:35
Mulla on noi Vic Firthit ja täytyy sanoa, että eristävyys on hyvä mutta soundit ei niinkään... Keskiäänialue voittoinen soundi. Jotkut muut on valitellu et ei jaksa pitää kauaa päässä mutta mulla toimii parikin tuntia kerrallaan ihan OK.
 
Jos noi toiset kuulokkeet on soundillisesti lähelläkään muita
Akg:n kuulokkeita niin varmaan ne olis paremmat. Pitäis päästä testaamaan kuinka eristävät ne on...
 
Joka tapauksessa hyvät noi Vicit ja kohtuullisen edulliset
Terok
12.08.2004 15:55:12
 
 
Kolmas vaihtoehto olisi Beyerdynamic DT100
 
http://www.netzmarkt.de/thomann/thoiw3_artikel-106859.html
 
Vic Firth luurit on varmaan huonoimmat äänenlaadultaan, DT100 olen omistanut vasta pari viikkoa ja käyttäny lähinnä klikityksessä
mutta äänenlaatu on ihan miellyttävä ,mutta ei ainakaan AGK240DF luureja päihitä joten tullut niitä käytettyä.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)