Aihe: Vahvistimeton rigi
1 2 3
drone
04.02.2015 19:40:29 (muokattu 04.02.2015 19:40:59)
Tappajabanaani: Guitar Rigiin oli muistaakseni oma kontrolleri, joka toimi samalla äänikorttina. Sitä ei tosin taida enää saada uutena mistään, mikä on harmi, sillä se olis varmaan ollut simppelein ratkaisu. En tiedä sitten onko tuolle jotain korvaavaa tuotetta tullut/tulossa, mutta kai noita käytettynä liikkuu?
 
Joo, siitä se ajatus kai alun perin lähtikin. Ei vaan oo tosiaan ollut enää tarjolla käsittääkseni moneen vuoteen. Olis kai tuollaisen yleiskontrollerin kanssa jatkossa helpompi pelailla muidenkin instrumenttien kanssa. Se kai toimisi vaikka koskettimien pedaalina yhtä lailla?
Captain Farrell
10.02.2015 16:42:15
Osaako joku kertoa monitoreista? Mikä olis kitaristille sopiva keikkamonitori, kun kitara vedetään suoraan pöytään? Tuleeko 8-tuumaisella toimeen? Esim joku tällainen:
 
http://www.thomann.de/fi/ld_systems_mon_81a_g2.htm
Badger and Bunny have got a secret hiding place in the forest.
askomiko
11.02.2015 10:19:08 (muokattu 11.02.2015 10:21:01)
Kajareissa laatu ja hinta korreloi varsin voimakkaasti, eli ota niin kallis kun raaskit. Tuolle luvataan näköjään 97db ääntä, mikä on aika vähän. Riippuu toki käyttötarkoituksesta, mutta rokinsoittoon tuskin riittää.
On vaikeaa olla heviuskottava kun on niin hemmetin söpö. -Shemhamforash
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)