Aihe: Orange Tiny Terror
1 2 3 4 513 14 15 16 17
Numb
06.08.2013 15:45:12
 
 
juici: Tuo tonen tukkoisuus vaan mietitytti...voisiko etuasteputkia vaihtamalla vaikuttaa siihen vai olisiko hankittava eteen Treble Booster? ..en päässyt katsomaan mitä putkia etuasteessa oli. Päätteessä oli ainakin JJ:tä.
 
Mitäs oli kaiuttimina? Oranget ovat yleensä verraten tummia soundiltaan, korvapuukoksi parjattu Celestionin V30 tuntuu passaavan niille kaiuttimeksi hyvin, kun V30 on ylämiddlessä piikkiä, ja Orangessa middlet ovat alempana.
 
Tuo Orangen soundin luonne on semmoinen, että kaikki eivät tykkää.
 
Jos etusessakin on JJ, niin ne ovat tummasta päästä, mutta soundierot eri etuasteputkilla ovat pieniä. Kirkkaan puoleisia taas ovat vaikka EHX:n putket.
Sävelet ja sanat, kitara ja laulu: Dunnet Head
juici
07.08.2013 19:27:25
 
 
Numb: Mitäs oli kaiuttimina? Oranget ovat yleensä verraten tummia soundiltaan, korvapuukoksi parjattu Celestionin V30 tuntuu passaavan niille kaiuttimeksi hyvin, kun V30 on ylämiddlessä piikkiä, ja Orangessa middlet ovat alempana.
 
Ibanez Design 12" -elementtejä.
"Juici meni ravintolaan ja tilas tarjoilijalta: "Jekku ruuan kans!" "Taidatkin olla sellainen anagrammijätkä", kommentoi tarjoilija." -Jabe
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3 4 513 14 15 16 17
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)