Aihe: Kitaran kaulan suoruudesta
1 2
kippendaal
25.12.2007 03:36:43
Kyllä muutamat nauhat rätisee aika kunnolla. Esim. 12 nauhan kohdalla rätisee sillä tavalla ettei meinaa muuta kuuluakaan kun rätinää. Mä jotenkin kuvittelin että ongelma olis johtunu siitä, kun nauhat oli aiemmin löysällä. Ja se myyjäkin sitä sano. Hitto kun olen tyhmä. Kattaako takuu sitten tuollaisen? Mites jos mä meen sinne f-musiikkiin, ja ne vaan sanoo mulle, ettei toi oo niin vakavaa. Ja jos se vakuutus kattaa, niin lähettääkö ne sen jonnekin tehtaalle vai tekeekö ne sen korjauksen paikan päällä?
Tää koko juttu stressaa mua niin paljon etten halua enää ikinä ostaa uutta kitaraa. Tekis mieli toi nykyinenkin jo heittää seinään.
Ja vähän mua ketuttaa jos joudun mennä jonnekin hiotuttamaan ne nauhat erikseen.
J.Hollström
25.12.2007 06:34:05
Nauhat löysällä ja satula vinossa?
 
Joo, jospa kävisit sen skitan kanssa ihan rauhassa siellä liikkeessä ja pyytäisit ystävällisesti kauppiasta laittamaan sen säätöihin. Tod. näk. kielet liian alhaalla ja kaularauta liian löysällä tms. normaalia.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)