Aihe: Blackstar Ht-5
1
niistu
29.11.2013 19:27:09
Eli menin nyt taas kerran hommaamaan itelleni tuollaisen vanhemman mallin mustan tähden ja mietin kuinka tuon Blackstarin ominaissaundia voisi muokata vähän lämpimämmäksi, kun varsinkin cleani kanava on jotenkin tajuttoman kylmän/kolkon kuuloinen. Pystyisikö asiaaan vaikuttamaan putkien tai elementin vaihdolla..? Mitä putkia/elementtejä suosittelisitte ja/tai pitäisikö tuolle esim. hommata joku 2x12 kaappi alle vielä kaveriksi tukemaan soundia..?
 
T. Putkipeliamatööri
JaaGeRMaisTeR
29.11.2013 19:34:19
niistu: Eli menin nyt taas kerran hommaamaan itelleni tuollaisen vanhemman mallin mustan tähden ja mietin kuinka tuon Blackstarin ominaissaundia voisi muokata vähän lämpimämmäksi, kun varsinkin cleani kanava on jotenkin tajuttoman kylmän/kolkon kuuloinen. Pystyisikö asiaaan vaikuttamaan putkien tai elementin vaihdolla..? Mitä putkia/elementtejä suosittelisitte ja/tai pitäisikö tuolle esim. hommata joku 2x12 kaappi alle vielä kaveriksi tukemaan soundia..?
 
T. Putkipeliamatööri

 
Ei kuulosta yhtään blackstarilta. Putket vaihtoon ainakin.
Myrkky Nuoli
29.11.2013 19:36:40
En sanoisi välttämättä kylmäksi suoranaisesti, mutta steriili ja mitäänsanomaton on aika kuvaavia sanoja. Ihan turha se puhdas kanava sellaisenaan, pedaaleja se syö kivasti. En usko, että putkien vaihdolla on merkittävää vaikutusta.
Durty
30.11.2013 11:58:45
Itselläni on HT-5 -nuppi ja kaksi HT-kaappia alla. Toiseen laitoin V-30:sen ja toiseen Greenbackin. Hyvältä saundaa.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)