Aihe: Efektilenkki
1
Kitarasankari
24.02.2003 12:36:42
Onko efektilenkin teettäminen vahvistimeen mahdollista jos on niin onko kallista?? itselläni on sellainen 70´s putkipeli ja lenkkiä siihen vähän kaipailisin..
Pulla on inspiraation lähde...
J-PPP
24.02.2003 12:56:14
Onko efektilenkin teettäminen vahvistimeen mahdollista jos on niin onko kallista?? itselläni on sellainen 70´s putkipeli ja lenkkiä siihen vähän kaipailisin..
 
On mahdollista, riippuu tosin täysin vahvistimen mallista mitä maksaa. N. 100 euroa olisi maksanut pari vuotta sitten omaan vahvistimeeni, voi olla täysin eri juttu sitten piirilevy-ihmeiden kanssa. Tuntiliksalla noita juttuja tehdään, osat ei maksa juuri mitään.
Dumb
24.02.2003 16:12:25
 
 
Eiköhän noihin vanhoihin putkipeleihin ym. onnistu tuo efektilenkin jälkiasennus aika helposti jos Soundatan vahvistinhuoltaja on tehnyt Jarmo Saaren Line6 AX2:seenkin efektilenkin jälkiasennuksena. Analogilaitteisiin taitaa kuitenkin olla hieman helpompi noita muutoksia jälkikäteen tehdä kuin digitaalisiin kollegoihin.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)