Aihe: Peaveyn JSX
1
Perza
20.03.2006 21:59:13
Onko kellään kokemuksia tosta nupista. Lähinnä tuo säröpuoli kiinnostaa. Kyllästyny Screamerin kirkumiseen, ni ajattelin tota vaihtoehto. Kokemuksia ja kommentteja kiitos!!1
Turhaa
Da Make
20.03.2006 22:00:52
Onko kellään kokemuksia tosta nupista. Lähinnä tuo säröpuoli kiinnostaa. Kyllästyny Screamerin kirkumiseen, ni ajattelin tota vaihtoehto. Kokemuksia ja kommentteja kiitos!!1
 
http://muusikoiden.net/keskustelu/posts.php?c=15&t=73517
 
Monipuolinen vahvistin, tosin monille ehkä liian Peavey. Crunch kanava oli eniten mieleeni.
Katso omat plussasi täältä! :::: Kamarinki: H&K ZenTera Combo - Helsinki
pekurides
20.03.2006 22:31:56
 
 
miun mielestä screamer kovempi, koklaa ensin vaihtaa putkia ja etuseen pari tung-solia ni vois lähteä ihan eri tavalla:)
 
Mielestäni oli sellainen "muovinen" maku piivissä, en osaa selittää...
LaXu
20.03.2006 23:10:43
En tykännyt JSX:sta. Liian kompressoitu soundi jopa puhtailla ja särö-osasto oli ihan överiksi vedetty - crunch kanavalla gain puolessa välissä oli minusta jo ihan liikaa turskakinkeriheviinkin. Ei sentään yhtä huono kuin Triple XXX, JSX:sta sai sentään vähempigainisiakin säröjä irti, tosin ne olivat noin kahden gain potikan pykälän välillä jonka jälkeen oltiinkin high gainissa. Tuo "muovinen" on mielestäni aika hyvä kuvaus, jotenkin "epäluonnolliselta" se minusta kuulosti.
 
Allekirjoittanut ei oikein ymmärrä, miksi vahvarista pitää irrota ihan älyttömät määrät etuastesäröä. Onhan se hyvä, että sitä on riittävästi, mutta hirveän moni high gain vahvari on lähes käyttökelvoton gain-potikan jälkipuoliskolla.
-K-
20.03.2006 23:27:24
En tykännyt JSX:sta. Liian kompressoitu soundi jopa puhtailla ja särö-osasto oli ihan överiksi vedetty.........
 
Hyvin samanoloiset fiilikset nupista myös jäi allekirjoittaneelle.
Suus kii tai paan sut pesähän !!!
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)