Aihe: G-Major ja presetin volasäätö?
1
vesas78
24.02.2011 13:43:46
-Miten saa g-majorissa säädettyä patchin/presetin volumetasoa niin että saisin kaikki
eri efektit balansoitua keskenään?
 
Tiedän miten kaikki säätyy kerralla,muttakun pitäisi vain yksi tai muutama efekti saada korjattua äänentason suhteen.
jniska
24.02.2011 14:50:43
Jokaisessa efektissähän on OUT LEVEL säätö.
 
suosittelisin hankkimaan USB-MIDI sovittimen ja lataamaan realmajor-softan koneelle. Sillä on paljon helpompi säätää ja tehdä presettejä ja varmuuskopioida ne.
 
http://realmajor.haax.se/whole.jpg
Laiha Lissu oli paras.
penatuna
24.02.2011 15:03:00
Presetin volume:
LEVELS ALL & RELAY 1+2 - Preset Out Level
 
Efektien volumet:
 
Efektien alta joko mix(efektin ja "käsittelemättömän" signaalin suhde) tai out level (Efektin yleisvolume)
 
Auttoiko?
vesas78
24.02.2011 15:18:08
No nyt auttoi! -Kiitos!
hannlain
25.02.2011 09:13:31
jniska: Jokaisessa efektissähän on OUT LEVEL säätö.
 
suosittelisin hankkimaan USB-MIDI sovittimen ja lataamaan realmajor-softan koneelle. Sillä on paljon helpompi säätää ja tehdä presettejä ja varmuuskopioida ne.
 
http://realmajor.haax.se/whole.jpg

 
Toihan näyttää kätevältä... Varsinkin tuo EQ-osio on paljon havainnollisempi kuin yrittää ulkoa muistella eri eq:den gainit ja taajuudet. Osaatko sanoa tarkemmin millainen USB-MIDI -sovitin tuohon tarvitsisi hankkia?
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)