Aihe: Pienikokoista puhelinta läskiperseeseen!
1
Penasol
16.12.2002 12:35:15
 
 
Olen joulun alla mietiskellyt Ibanezin ES-335- kitaraani uutta tallamikkiä, entinen kun on aikas... hmm... Jos se olisi puuta, polttaisin sen ja nauttisin liekin lämmöstä.
 
Ajattelin, että Di Marzion PAF olisi aikas hyvä, hintaa sillä kyllä on sata ecua... harmillista.
Osaatteko te kertoa muita kunnollisia suunnilleen noihin hintoihin jäävää mikrofonia. Ottakaa huomioon, että kitara on ES-335, jossa mikki saattaa kuulostaa erilaiselta kuin vaikka stratossa.
Ja tietysti, olinpas hajamielinen melkein. Soundin tulisi olla aika rock- blues- jazz- vääntöön.
 
Olisin kiitollinen, ja tietysti saa tarjota myös edullista, hyvää käytettyä!
Jabe
16.12.2002 13:01:17
 
 
Saakohan jostain DeArmondin mikkejä? Ne humpparit, jotka minun X-155 jazzboxista löytyy, ovat mielestäni erinomaiset.
LaXu
16.12.2002 13:25:02
Entäpä Seymour Duncan '59 Model (SH-1)? Se on kai aika samanlainen kuin tuo DiMarzion PAF.
Kramer Stagemaster Custom 1
Ibanez RG550
Dean EVO DN76
Yamaha DG80-112A vahvistin
Penasol
17.12.2002 08:57:27
 
 
Entäpä Seymour Duncan '59 Model (SH-1)? Se on kai aika samanlainen kuin tuo DiMarzion PAF.

Omistan tuollaisen stratossani. En luultavasti osta tuollaista ES-335:seen, koska siinä ei ole kuoria, näyttää rumalta. Ja kun en ole kuitenkaan huomannut siinä mitään käsittämätöntä ylivertaisuutta kaikkiin muihin mikkeihin, etsin jonkin jossa on kuoret.
Tomppa999
21.12.2002 12:44:33
Hei joko olet mikit vaihtanut? Itsekkin etsin saman malliseen kitaraan saman hintaluokan sekä kaula- että tallamikkiä (kuorellisia). Mikä malli toi 100e PAF on ja mistä sitä saa. Kerro ihmeessä jos tiedät hyviä merkkejä.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)