Aihe: Onko Ibanezin halvoista uusista mihinkään.
1
hanipai
07.05.2003 07:24:20
HUomasin, että tallakin on vaihdettu Edge pro II:een. Meinaan siis noita Korea malleja. MItä eroa on muuten RG1570:llä ja RG570:llä?
Boge
07.05.2003 16:13:44
RG1570 on tän vuoden malli ja siihen on vaihdettu talla uuteen edge pro:hon, ja saattaapi olla jotain muita mutta paljon pienempiä muutoksia
Fortune
07.05.2003 16:15:00
HUomasin, että tallakin on vaihdettu Edge pro II:een. Meinaan siis noita Korea malleja.
 
Amerikan pojat niitä ainakin kehuvat paremmiksi, juuri tuon tallan takia. Lo-trs olikin heikoin lenkki noissa halvemmissa aiemmin, ilmeisesti Ibanez tiedosti tämän itsekin.
Reno.
07.05.2003 18:32:49
Kyllähän ne halvimmat RG:tkin on aina ollu tallaongelmia lukuunottamatta ihan hyviä pelejä hinta-laatusuhteeltaan. Jotenkin huvittaa kun esim. nykySquierit on niin suosittuja.. omat kokemukseni on aika karmeita niistä. Ne GRX-kepitkin (hinta n. 250e) on todella järkeviä kitaroita hintaluokassaan.
I've been attacked by storms of disillusions
Billsner
07.05.2003 22:39:47
Ne GRX-kepitkin (hinta n. 250e) on todella järkeviä kitaroita hintaluokassaan.
 
Totta. Itellä oli ennen GRX70 jonka sitten vaihdoin
7-kieliseen versioon (GRX720). En olisi halunnut luopua entisestä mutta kun ei ollut rahaa...
Lonesome
08.05.2003 09:49:27
Jotenkin huvittaa kun esim. nykySquierit on niin suosittuja.. omat kokemukseni on aika karmeita niistä.
 
Näinpä tekee. Patenttivastaus kysymykseen edullisesta ja asiallisesta skebasta tuntuu olevan aina se sama: Squier. Yamaha ja Ibanez yms. eivät saa täällä vastaavaa huomiota. Enkä minä nyt sitten väitä, että Squierit jotain romuja olisivat. Muitakin vaihtoehtoja vain on olemassa.
"I've Got The Rock'n'Rolls Again"
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)