Aihe: Marsu-paniikki
1
ejhfi
16.11.2004 11:32:53
 
 
Kääks kun otti ohranen. Nimittäin jokin aika sitten kesken treenien JMP:stä alkoi nousta karmea katku ja verme kävi todellakin kuumana. Noh tyynesti nappasin styrkan kainaloon ja kiikutin sen paikalliseen RTV-huoltoliikkeeseen tarkistettavaksi. Nyt kun hain laitteen pois niin huoltosetä pyöritteli päätään ja sanoi että verkkomuuntaja olisi p***ana.
 
Englundilta kyselin mahdollista varaosaa mutta ei oikein tohtinut setä siellä lupailla että reissuen muuntaja sopisi. Eli mistä voisi löytyä suositeltava korjaaja, joka saisi rakkaan JMP:ni jälleen elävien kirjoihin. Surku ja ikävä on kova tuota jumalaista apparaattia ajatelleen.. nyyh :(
En mit'n kuule - on meny zoppaa gorfaan
booster
16.11.2004 11:34:49 (muokattu 16.11.2004 12:20:48)
No, auttaisi tietysti vähän jos kertoisit miltä paikkakunnalta. Suosittelen kuitenkin tamperelaista Wahvarikellaria: http://www.wahvarikellari.fi , Mönkkönen on todella asiantunteva tyyppi. Marshall-expertti.
Ostetaan:
-looppiboksi tai Line Selector
-BOSS Super Overdrive, Overdrive tai Blues Driver
Tarjoa!
kivi
16.11.2004 11:37:07
Englundilta kyselin mahdollista varaosaa mutta ei oikein tohtinut setä siellä lupailla että reissuen muuntaja sopisi. Eli mistä voisi löytyä suositeltava korjaaja, joka saisi rakkaan JMP:ni jälleen elävien kirjoihin. Surku ja ikävä on kova tuota jumalaista apparaattia ajatelleen.. nyyh :(
 
Viepä ongelmasi Soitinrakennus-palstalle, siellähän ne vahvistinkorjaajat asuvat.
 
Kylmiltään sanoisin, että päätemuuntaja kyllä löytyy. Hammond tekee niin monenlaisia muuntajia.
 
Jos ei Mikko Kankaanpää, joka täällä usein on, innostu tai sovi maantieteellisesti, on mahdollisia esim. Wahvarikellari Tampereella ja kalliimpi Soitinlaite Kivioja Helsingissä.
"This is nothing to me! Nothing! Just a hobby! I could be basking in the sun in Florida!"
(Handsome Dick Manitoba)    
maza
16.11.2004 11:37:19
 
 
Mikko varmaan myy sulle uuden muuntajan, www.uraltone.com. Ja varmaan vaihtaakin halvemmalla kuin Wahvarikellari.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)