Aihe: Tokai LC-80S on nykyään LC-70S ?
1
P-Nut
10.07.2005 11:16:00 (muokattu 10.07.2005 11:16:24)
 
 
Katselin tässä noita Tokain love rockeja tuolta http://www.tokaiguitars.nl sivulta. Ennen siellä on nuo LC-80 mallit ihan normaalisti, mutta nyt ne on vaihdettu LC-70 nimeen. Sama malli siis kyseessä, mutta tuo numero (eli hinta tuhansina jeneinä) on muuttunut. Tuskin tuo mikään moka voi olla kun ne on niin kauan ollut tuolla LC-80 nimellä, mutta nyt on pienempi luku. Eli onko tietoa onko nuo mallit halventunut vai mistä on kyse ?
 
Tässä siis tarkka osoite sivusta, jossa kitara näkyy = http://www.tokaiguitars.nl/thumb.ph … fset=18&limit=6&categorie=1
:€
Kampuzzjeah!
10.07.2005 13:44:45
aihetta vähän sivuten:
 
olen kuolannut tämän perään
http://www.musamaailma.fi/bandikamat/tuotteet/155/161/lc_80_s.phtml
 
mitä tuo S meinaa perässä?
ja onko tuo hintansa väärti?että kannattaisko ruveta säästämään?
Metallitotuuden puolesta aina taistellen...
LaXu
10.07.2005 14:24:47
mitä tuo S meinaa perässä?
 
S = solid color. Meinaa noissa LP Custom kopsuissa myös sitä, että siinä on vaahterakansi. LC80:ssa on sitten mahonkia koko runko kantta myöten.
 
Noista Tokai-sivuista ei voi oikein mitään aavistella, useimmat eivät ole ajantasalla ja näyttävät ties mitä malleja. Onhan se tietysti mahdollista, että ovat halventuneet syystä tai toisesta. Jenin kurssi ainakin näyttää olevan samaa luokkaa kuin ennenkin, eli 1€ = noin ¥133.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)