Aihe: H&K ed. tube/Koch st. tone/Uraltone??
1
Vapour
22.10.2005 16:05:19 (muokattu 22.10.2005 16:05:32)
***tu, kun pitää aina testailla uusia herkkuja. Nyt sitä tahtoo hommata ensimmäisen putkivehkeen. Kysymyksiä on vaan enemmän, kuin vastauksia.
 
Siis,
 
Noista edellä luetelluista olen kokeillut H&K:ta ja Kochia. H&K oli hintansa puolesta houkkutteleva ja myös kuulosti hyvältä. Puhdas oli dynaaminen ja särö tiukka, mutta lämmin ja chunckaa lähti. Kevyemmät säröt ok, ei herättänyt erityisiä intohimoja.
 
Kysymyksiä H&K:sta:
 
1) Miten toimii purkkien/buusterien kanssa?
2) Mites tuo rakenteellinen kestävyys, kun putket suoraan piirikortissa kiinni?
3) Lähteekö puhdasta höökiä bänditouhuihin asti?
 
Koch: Puhdas oli läheisempi ja lämpimämpi, kuin H&K. Pidin enemmän, H&K tuntui hieman etäisemmältä. Kevytruttu toimi todella hyvin. Hi-gain -osasto tuntui surisevalta, eikä niin munakkaalta, kuin H&K:ssa. Monipuolisuus ihastuttaa, samoin 1*10^X kytkentämahdollisuutta takapaneelissa. Hinta on iso.
 
Kysymykset 1) ja 3) samat kuin ed. lisäksi:
 
1) Tukevoituuko särökanavat, kun masteria kääntää auki (en viitsinyt raiskata myyjäparan tärykalvoja)? Väheneekö surina, pyöristyykö soundi?
2) Miten hyvin kaappi/mikkisimulaatiot toimivat?
3) Löytyisikö jostain ääninäytteitä?
4) Myytkö mulle 600€:lla? ;)
5) kanaville ei ilemisesti ole footswitch -mahdollisuutta?
 
Yksi vaihtoehto on tietysti tuo Uraltone. Hami vaan, että sen testaaminen on "hieman" hankalaa. Kun ei tiedä onko siinä sitä mitä haen. Semminkin kun se ei itsellenikän ole ihan selvää. Joka tapauksessa vamaan "Jucciz" -modit olisivat melko ehdottomia. Ja Fx -lenkki ois kiva.
 
Tällaista. Maailmassa on liikaa vaihtoehtoja.
Ihmisillä, jotka pelkäävät menettävänsä kasvonsa, ei ole kasvoja, mitä menettää. -Allekirjoittanut
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)