Aihe: Zoom PS-04 reistailee..
1
jhoo
22.09.2006 20:47:02
Noin vuosi sitten ostamani kyseinen laite on tällä hetkellä käyttökelvoton. Hetken päällä oltuaan laite kaatuu, eikä reagoi mihinkään toimiin, ainoa keino on irrottaa virtajohto. Kun laitteen tämän jälkeen käynnistää, lukee näytössä "SYSER" (oletan tämän tarkoittavan System Error), eikä mikään muu toimi kuin virran sammuttaminen.. SYSER tulee aina, kun laitteen tästedes käynnistää. Jos laitteen jättää koskematta pitkäksi aikaa (usemmaksi tunniksi), toimii se jälleen käynnistäessä mutta kaatuu taas kohta.
Onko siis kellään vastaavia kokemuksia zoominsa kanssa ja/tai kenties ratkaisua ongelmaan? En ihan heti uutta äänitysvehjettä viitsisi ostaa, jos tuon saisi vielä jotenkin kuntoon. Olen kokeillut käyttää laitetta useammalla eri kortilla, mutta jokaisella sama juttu.
(Siirtäkää kirjoitus, jos se on mielestänne väärällä alueella)
"Jotta voisin paremmin syödä sinut!" sanoi isoäiti ja nauroi, kunnes halkesi.
hynninen
24.09.2006 22:25:41
Mulla oli Zoom PS-02:n kanssa aikoinaan sellainen ongelma, että se jumitti heti virran kytkemisen jälkeen. Ratkaisu oli muistikortin formatoiminen ja softan uudelleen asennus. Softa löytyi Zoomin japanilaiselta kotisivulta. Sen jälkeen on toiminut moitteettomasti.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)