Aihe: Steinberger
1
Kitaristi!!!!
14.11.2006 15:43:36 (muokattu 14.11.2006 15:46:40)
Olisko tommonen kitara hyvä kun saisin 270€
http://www.musicyo.com/product_specs.asp?pf_id=501
StJerky
14.11.2006 15:49:28
Ruma!
 
Jotkut kehuu. Buck Dharmahan soittelee enimmäkseen Cheesebergerilla: http://www.buckdharma.com/Guitar/pic13.html
Lento-V-mies
14.11.2006 16:46:14
Aito oikea Steinberger, ne kalliit USA-mallit, ovat erittäin hyviä. Tavallaan rumia kyllä juu, mutta erittäin hyviä. Ja kalliita. Pelkkä talla taisi maksaa joihinkin niistä mmh... yli 400e? Muistaakseni se oli tosi tosi kallis se talla, reilusti Kahlereita kalliimpi. Ihme keppejä ne... Toi ei oo mikään kauhean hyvä ehket, mutta toisaalta, jos 270e:lla sen saisit niin voisihan se ihan hyvä ollakin.
 
Tuolta sivulta kun ettii muuten noita Kramerin kitaroita niin niitä on myös kehuttu paljon, jopa niitä halppiksia vaikka toisaalta myös haukuttu kun ne ei ole silti vanhan Kramerin veroisia... Ja noi kalliimmat Kramerit tuolla ovat kuulemma jopa yhtä hyviä tai parempia kuin vanha Kramer + ne on halpoja kuin mitkä!
darrell
14.11.2006 20:14:36
Olisko tommonen kitara hyvä kun saisin 270€
http://www.musicyo.com/product_specs.asp?pf_id=501

 
Steinbergereissä on paljon hyviä pitkälle kehitettyjä ominaisuuksia. Kannattaa huomioida, että löytyy sekä halpismalleja että kalliita komposiittimateriaaleista tehtyjä.
 
Tuon mallin lähtöhinnat on noin 300 taalaa.
Antaa kaikkien kitaroiden soida. Kielten värähtely yleinen ja yhtäläinen.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)