Aihe: Kaulan ja rungon välisen liitoksen korjaus
1
Rev600sdix
22.10.2008 10:41:16
Moi! Pojalla Squierin Stratossa kaulan ja rungon välinen liitos on löystynyt/rako ja illalla huomasin ett ainakin yksi neljästä kiinnitysruuvista on ns. korkannu mutta en sen enempää ehtinyt tutkimaan asiaa. Mites tommonen ois paras korjata ? Ruuvvit irti tulitikkuja+erikiipperiä reikiin ja uudelleen kiinnitys vai miten..?
p130
22.10.2008 11:30:28
 
 
Ruuvvit irti tulitikkuja+erikiipperiä reikiin ja uudelleen kiinnitys vai miten..?
 
Näin.
 
Virhe! Tyhjä tai liian lyhyt kirjoitus!
 
Täyterölölöö
Olen mieluummin yksin oikeassa kuin lauman kanssa väärässä. -Kari Suomalainen
Rev600sdix
22.10.2008 12:48:56
Virhe! Tyhjä tai liian lyhyt kirjoitus!

Täyterölölöö
 
Tää menee pikkusen ohi multa mut ei se mitään...!
varakeef
22.10.2008 14:28:53
Tää menee pikkusen ohi multa mut ei se mitään...!
 
Noh. Jos yrittää vastata kirjoitukseen liian lyhyesti eli nasevasti, muusikoiden.net forumin ohjelma antaa virheilmoituksen "liian lyhyt tai tyhjä kirjoitus".
 
Jotta kirjoitus saisi riittävästi pituutta, tapana on kopioida tuo virheilmoitus - usein lystikkäästi muunneltuna - itse vastaustekstiin ja mahdollisesti lisätä muuta täytettä "lörölörö tms."
 
Kirjoituksesi saama vastaus "näin" sisälsi kannustuksen toimia itse ehdottamallasi tavalla, lisänä oli täytettä.
"Käytös siivo ja hillitty sopii lehmälle" - Laura Latvala
Rev600sdix
22.10.2008 14:48:30
No nythän mä hokasin kiitos selvennyksestä
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)