Crossfire96: Kattoin tuolta netistä rangemasterin kytkikset ja se vaikuttaa turhan yksinkertailta.Olisi kiva saada vähän lisää saundin muokattavuutta.
Pitäis saada tone-namiska (samanlainen kun java-boostissa) ja Bass/Middle/Treble/Clean taajuudenvalitsin.Jos jolltain löytyy jotain vinkkejä kertokaa. Siihen voi lisätä helposti kytkimen jolla voi muuttaa input kondesaattoria (ja käytännössä sitä tekeekin mieli muuttaa sillä 5 nF tuntuu aika ohuelta soundilta).
Tässä ohjeessa se on selitetty:
http://www.geofex.com/Article_Folders/Rangemaster/atboost.pdf Täytyy muistaa mihin Rangemaster on aikoinaan tehty: Ison ei-mastervolume vahvistimen soundin boostaamiseen ja kirkastamiseen kun volumet on kaakossa. Sopii hyvin sellaiseen käyttöön, huonommin nykyvahvistimille.
Mun 'Perfect Rangerissa' on 4 eri asentoa input kondensaattorille, niillä pärjää.
Rule #1: There are no rules.