Aihe: Kaljaa koneeseen
1
hannu_ku
15.11.2011 17:23:29
 
 
MACKIE SRM 1801 aktiivisubbari sai ensimmäisen käyttötunnin jälkeen tuopin niskaansa ja sanoi poks. Korjata ei kannata tai edes voi. Kotelo ja elementti ovat ok. Olisiko kenelläkään vinkkiä onko vahvistinmoduulia mahdollista saada jostain tai voisiko jonkun muun pääteviritelmän laittaa tilalle. Pienempikin teho kuin alkuperäinen kilovatti riittäisi. Muita ehdotuksia (nykyisen passiivisubbarin) hyödyntämiseksi?
 
Kyselee Hannu
Katti
16.11.2011 09:12:55
hannu_ku: MACKIE SRM 1801 aktiivisubbari sai ensimmäisen käyttötunnin jälkeen tuopin niskaansa ja sanoi poks. Korjata ei kannata tai edes voi. Kotelo ja elementti ovat ok. Olisiko kenelläkään vinkkiä onko vahvistinmoduulia mahdollista saada jostain tai voisiko jonkun muun pääteviritelmän laittaa tilalle. Pienempikin teho kuin alkuperäinen kilovatti riittäisi. Muita ehdotuksia (nykyisen passiivisubbarin) hyödyntämiseksi?
 
Kyselee Hannu

 
Sinällään väärä alue, kuuluisi ennemmin tuonne livepuolelle (mun miälest), mut oletko kysynyt Mackieltä mitä uusi päätemoduuli kustantaisi? Sieltä uskoisin löytyvän ko. moduuleja, jos kyseessä ei ole poistunut tuote.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)