Aihe: Korg D8
1
Jaffe
05.08.2004 18:09:54
Onko minkälainen laite käyttää? Kannattaako ko. laitetta hankkia vai onko muita "parempia" vaihtoehtoja?
 
kaikki informaatio aiheesta kelpaa. kiits.
janska
21.08.2004 16:41:55
Ostin keväällä käytettynä Korgin D8:n kun kerran halvalla sain. Ihan ok, jos 8 raitaa riittää. Itse ajattelin että riittää, mutta nälkä kasvaa syödessä... Toki vehkeessä voi yhdistellä raitoja ja näin ollen saat lisää raitoja vapaaksi.
Miinuksena, että voit äänittää maksimissaan ainoastaan 2 raitaa kerrallaan.
Keyboardistina pidän laitetta hyvänä kotona laittaa ylös päähän tulevia ajatuksia. Miinuksena mainittakoon vielä, ettei polttavaa CD-asemaa (tai yleensäkään mitään levykse-asemia), liitännät esim tietokoneeseen ainoastaan SCSI, digital in & out, aux in & out, midi in & out.
Kannattaa ostaa, jos jostain saat alle 400€... ihan pätsy peli.
Jaffe
22.08.2004 23:39:12
pitääkös se kiintolevy sulla kuinka narsketta?
ja onko manuaali tallessa......kopiosta voisin vaikka maksaa
"What do you do when you see your lead singer bleeding in the backyard? -Stop laughing and reload!" - Sam Other
janska
26.08.2004 08:50:52
Jep, kiinotolevy on pitänyt alusta asti jonkinlaista rutinaa, mutta enpä enää siihen oo kiinnittänyt huomiota. Olisko tyyppivika?
Manuaali löytyy. Laita vaikka mailia, niin ihmetellää...
hgr
28.08.2004 18:18:53
Kyllähän tää aika rajoittunut vehje on, kun pystyy vaan 2 raitaa äänittämään yhtaikaa etc... Mutta on tää viidenkympin vehkeeksi ihan kelvollinen.
http://www.vitkaste.cjb.net
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)