http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=2296 Onko kellään kokemuksia tosta DVD-soittimesta?
"Samsung DVD-HD945 DVD-soitin, HDMI/DVD-Audio/SACD.
Tämän soittimen suurin hienous on linjakahdennin ja Zoran Vaddis 7- piiri, joka muuntaa vakiosignaalin (576i) tarkkuussignaaliksi: joko 576p, 720p tai 1080i, jos näyttö tukee tätä tarkkuutta. Näin saat huomattavasti paremman kuvanlaadun.
Tarkkuussignaalin hyödyntämiseksi soittimessa on HDMI-lähtö (DVI-yhteensopiva). Jos haluat mieluummin käyttää analogista signaalia, HD745:ssä on myös PAL progressive scan komponenttilähdöllä.
DVD/SACD soitin MPEG-4 toistolla. Ominaisuuksia: PAL Progressive scan, Dolby Digital/DTS dekooderit, Ultra slim (49 mm), EZ View screen fit, Super Scan Play 128x, 1 scart + HDMI + komponentti liitännät, Faroudja DCDi. Toistaa DVD / DVD-R / DVD+R / DVD-RW / DVD+RW / Audio-CD / VCD / SVCD / MP3 CD / WMA / CD-R / CD-RW / DivX ja Kodak Picture CD / JPEG CD.
Koko 430x49x205mm. Digital Home February '05 - viisi tähteä!
"
Pari päivää nyt ollut käytössä toi soitin ja hyvältä vaikuttaa kaikin puolin. Etenkin hintaluokassaan ominaisuuksiltaan ja ulkonäöltään mainio soitin.