Aihe: Duncanin mikit
1
Visitor
07.06.2006 03:37:45 (muokattu 07.06.2006 19:14:25)
Tosiaan, ei varmaan ole oikea osasto, mutta antaa nyt olla.
 
Mistäs löytäisi noita Duncanin Classic Cover -sarjan mikkejä? '59 löytyy musamaailmasta, mutta ei Jazzia. Vai menikö vain ohi silmien? Linkkiä vaan, jos löytyy.

Toki voi ehdotella muitakin verkkokauppoja, joista sitten noita löytäisi.

Voisit kytkeä noi mikit silleen, että mikkiswitchin keskiasennossa on molemmista vain sisemmät kelat käytössä. Se kuulostaa tosi hyvältä. @ 4-joht.

Niin, eli kysymys kuuluukin yksinkertaisesti, onko soundi paremman kuuloinen kun molemmista on sisemmät kelat käytössä (4-joht), vai molemmat "normaalisti" (2-joht)? Osaako joku selitellä tarkemmin, mitä eroa soundeilla on? Rock-pop -tyyliseen menoon pitäisi soveltua.
kuriken
07.06.2006 11:57:44
Tämä kuuluu varmaan soitintakennus tai kitarakamat palstalle?
 
Molemmat ovat passiivisia mikkejä. Johdoista en ole varma, riippuu millaiset kytkennät teet volume ja mahdollisten tonepotikoiden kanssa(?). Joku viisaampi voi neuvoa noista johdoista.
Olet hullu
- Eikä kukaan huomaa sitä
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)