Aihe: Mötley Crüe Suomeen! Jipii!!
1 2 3 4 511 12 13 14 15
jnn
07.12.2004 19:39:24
Tuossahan just sanoin, että sitä ei tiedetä ennen kuin joku järjestäjä ne varmistaa...
 
jees..tänks. hätäilin
Kimmo72
07.12.2004 23:26:12
Ja jos ei ne soita Yoy're all i need ilman että mä saan nojata johonkin muijaan ja muistella kasariaikoja ni jo on saatanasta...
Tosin Vince lähtee kuitenkin keikalta nauraen isoa vatsaansa pidellen niinkuin joku askokallonen konsanaan..
Tunne ja improvisaatio korvaa tekniikan.
Sunrise
07.12.2004 23:32:36
Mötley Cruehan on ihan perseestä...
gheisari
07.12.2004 23:45:20
Mötley Cruehan on ihan perseestä...
 
meinaatko?
Uli Con Carne
07.12.2004 23:53:56
 
 
Lieköhän Mick selviää tuosta kiertueesta hengissä... kiskoo muuten ylenpalttisesti tuo Vincen tapa laulaa fraaseista vain osa, niinkuin jo "Entertainment Or Death" -livellä uudemmissa biiseissä ja taas edellisen linkin Feelgood -liveclipissä nähtiin. Vetäisivät kunnolla ne biisit, prkl.
"I suppose you could tie a piano to your crotch, but would it be the same thing?" -Kim Thayil
venalaine
08.12.2004 09:48:05
Tuonne kyllä voisi itsensä raahata, mikäli lipun hinta nyt on edes joissain määrin inhimillinen. Edelleen valitan sitä, kun täältä Itä-Suomesta on niin perhanan kallista lähteä sinne pääkaupunkiin katsastamaan bändejä.
 
Mutta kyllä Mötikät pitää päästä vielä eläissään livenä tarkistamaan, vaikka kaikki tosiaan hyvin tietävät että herrojen kunto tuskin on enää mitään A-luokkaa.
www.reflective.cjb.net
Silvio Dante
08.12.2004 10:09:37 (muokattu 08.12.2004 10:11:37)
Paitsi Tommy Lee, joka on aina elämää suurempi.
 
Väärin; Tommy Leellä on elämää suurempi...
 
Tottakai menen silti itsekin, for old times sake. Silvio, lähetkö baariin keikan jälkeen?
 
No tuosta keikasta en niinkään tiedä mutta ettäkö baariin: KYLLÄ! Keikkahan on Bolshoi-teatterissa? No siinähän on Viisi Penniä ja Ravintola Töölö tuntumassa.
Just when I thought I was out, they pull me back in!
gogo
08.12.2004 10:18:11
niin, kuten todettua niin livemeiningiltä ei kyllä kannata odotella mitää elämää suurempaa. Eihän mötikät ole koskaan ollut studiossa TAI livenä enempää tai vähempää kuin keskikastin kasaribändi, piste. Tääläkään ei varmasti olisi tälläistä "teinirokkareiden" hekumaa bändiä kohtaan jos The Dirtiä ei olisi koskaan julkaistu, ja siitäkin kirjasta osa on luultavasti jonkinasteista kusetusta. Ja tästä reunionista, niin täyttä rahastustahan se on. Jätkät huomasivat että ollaan taas pinnalla, niin eiköhän tehdä touri.
 
Ja mitä tuohon Mötikät/Hanoi-stooriin tulee, niin sympatiani ovat kyllä täysin Hanoin puolella. Vincellähän ei ole koskaan ollut edes pokkaa pyytää anteeksi koko happeningiä. että näin.
sirdickyj
08.12.2004 11:04:31
Katsoin tuon videon. "Yeah man, allright, yeah, we gonna kick some ass...allright, yeah, we´re so excited, man yeah". Vittu mitä urpoja. Siinä oli vähän sitä liveä, semmosta se laulu on oikeestikkin. Järkyttävää kuultava. Nyt kun katsoi tuon höpötyspätkän, niin tuli mieleen, että Mötley Cruehen kiteytyy koko amerikkalainen idioottimaisuus ja tyhjäpäisyys.
 
Mutta silti; on siinä jotain kummallisen kiehtovaa, kun silti oon menossa sinne sillon kesäkuussa. Tiedän, että siinä pyyhitään osa meikäläisen nuoruutta pois samalla, kun kymmenen ja viistoista vuotta sitten vallinnut kritiikittömyys antoi luvan diggailla moista skeidaa, ja nyt kun sitä kuulee, niin todellisuus lyö poskelle. Mötley Crue on kuitenkin bändi, jossa ei oikeasti ole musiikillisesti yhtään mitään, se ei edusta mitään muuta kuin illuusiota jostain muka-rankasta jutusta, jota ei ole olemassakaan. Jopa Hanoi Rocks nojaa jonkinlaiseen perinteeseen ja kunnioittaa (tai ainakin kunnioitti) musiikissaan juuriaan.
WHAT IS UNDERSTOOD NEED NOT BE DISCUSSED
pellepelle
08.12.2004 11:55:35
Saa nähä jaksaisko mennä.
Bluesmies
08.12.2004 14:30:27
En kyllä aio mennä, katsoin videon ja rahastusmeininki on kyllä havaittavissa. Väsyny meininki.
 
Ja mitä tulee herra Marsiin, niin ei jumalauta, äijähän on kävelevä ruumis!! Videolla ei saanu sanottua mitään ja tuijotti vaan tyhjyyteen. Ihan sekasin koko hemmo.
Uusi musiikkinäyte profiilissa.
porno star
08.12.2004 14:40:30
Vaikka ei noita mötiköitä jaksa enää hirveesti kuunnella niin on se kait pakko nähdä kerran elämässä livenä. Joten menossa ollaan.
Well I wish....... I wish i was a catfish!
jnn
08.12.2004 15:34:47
mitä helvettii te kitisette?! älkää menkö keikalle, älkää digatko, mitä sitte?! jos joku diggaa ni antaa diggaa..
kekustelupalstoja luulis riittävän...
depe
08.12.2004 16:28:45
mitä helvettii te kitisette?! älkää menkö keikalle, älkää digatko, mitä sitte?! jos joku diggaa ni antaa diggaa..
kekustelupalstoja luulis riittävän...

 
Aika monella taitaa olla mielipide: "Äijät ja musiikki on ihan perseestä, mutta pakkohan ne on nähdä!". Taidan lukeutua samaan kastiin.
Ilman hauskaakin voi olla alkoholia.
motleyratt
08.12.2004 19:26:37
liput ma 13.12 myyntiin
 
55 € ainakin turkuun
Hell bent for leatherman
Juzzu
08.12.2004 19:31:55
Mulkoilin tuossa taannoin tätä melko uutta live-reeveereetä, ja mun mielestä parasta antia siinä oli tämä lainassa oleva naisrumpali. Tuskinpa mänen kattomaan.
 
Mutta 'the dirt' on pirun hauska kirja!
Tonttoroi! Ponkkolaala piu! Tiruliru löts!
ozz3
08.12.2004 19:35:49 (muokattu 08.12.2004 19:43:59)
liput ma 13.12 myyntiin
 
55 € ainakin turkuun

 
Aika kallista on...
 
EDIT:
 
PERKELE! 59€ Helsinkiin?
 
Hitto vie, pitää luovuttaa spermaa tai jotain, jotta sais fygyä
"Lenin on paras."
Härski
08.12.2004 19:40:50
EDIT:
 
PERKELE! 59€ Helsinkiin?

 
Eli synttärit jossain muualla, kun Jäähallilla...
motleyratt
08.12.2004 19:50:31
10€ joka kuukausi sivuun niin lippurahat kasassa, eikai Sixxillä noin huono taloudellinen tilanne voi olla?
Hell bent for leatherman
ozz3
08.12.2004 19:51:40
10€ joka kuukausi sivuun niin lippurahat kasassa, eikai Sixxillä noin huono taloudellinen tilanne voi olla?
 
Ei helpota kun lippuja myydään jo ensi maanantaina, ja hyvät paikat miellyttäis...
"Lenin on paras."
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)