Aihe: Kuulosuojaimet kaiuttimilla + 3.5mm liitäntä
1 2
Kailis
23.09.2015 17:31:26 (muokattu 23.09.2015 17:34:49)
 
 
joku muu sikko: Alkoi kiinnostaa. Onko tällainen tehty oikeastikin, eli mahtuu ne Kossin elementit sinne peltorin elementtien paikalle?
Käytän itse peltoreita rumpuja soitellessa ja siitä miniplugista sitten musiikkia tai metronomi sisään - peltoreissa on vaan aivan kelvoton soundi.

 
Tarkoitin Peltoreita pelkkinä kuulosuojaimina. En ole kokeillut mutta väittäisin että ne Kossin elementit menee sinne sisään ja saa pysymäänkin oikealla paikalla. Itse en edes vetäisi johtoja läpi vaan tyynyjen vierestä, tuskin hirveästi vaikuttaa vaimennukseen.
Vähä niinku;
https://www.youtube.com/watch?v=2d7EVJHk-6Q
TRAUM: mua vituttaa idiootit...tai siis ei muuten mutta kun niillä on äänioikeus siinä missä meikäläiselläkin.
janik
23.09.2015 22:03:42
Mikä olisi hyvä BT-vastaanotin? Nykyseltään on pelttoreissa joku kiinanpaska mistä ei tule edes kunnollista stereota ulos.
 
Tuli joskus viriteltyä myös suojaimiin li-ion akku ja latauspiiri, usb-johdolla saa ladattua luureja;)
Antti1997
23.09.2015 23:33:43 (muokattu 23.09.2015 23:34:42)
janik: Mikä olisi hyvä BT-vastaanotin? Nykyseltään on pelttoreissa joku kiinanpaska mistä ei tule edes kunnollista stereota ulos.
 
Itselläni on tosiaan tällainen ja hyvin on toiminut: http://www.amazon.com/Jabra-CLIPPER … etooth-Stereo-Headset/dp/B0040X33SE
 
Tuossa on ilmeisesti uudempi malli, josta ei itselläni ole kokemusta: http://www.amazon.com/Jabra-Wireles … t/dp/B00BYUJL2S/ref=dp_ob_title_wld
"Kaksiakselinen on tuo minun kärry. Itse asiassa siinä on neljä akselia." -Sompi
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)