Aihe: Varastettu 6-kielinen Warwick Corvette
1
pekkak
27.05.2004 15:53:06 (muokattu 27.05.2004 15:56:38)
Autostani varastettiin 17-18.5.2004 välisenä yönä Warwickin 6-kielinen Corvette. Auto oli pysäköity Helsingin Kolmannelle linjalle.
 
Basso on bubingaa (natural), ja varustettu kromatuilla metalliosilla. Bodyn oikeassa alanurkassa on parin sentin lovi. Sarjanumero on: J-041533-97.
 
Basso oli Warwickin omassa pussissa, ja pussissa oli lisäksi muotovaletut tulpat (Danavox), kolme piuhaa, viritysmittari (Seiko) ja Leatherman Wave.
 
Kuva bassosta löytyy linkistä:
http://www.warwickbass.com/basses/_corvette_standard_s6.html
 
6-kielisiä Warwickeja ei montaa liikkeellä ole, eikä varsinkaan juuri näitä. Jos siis huomaat jossain kuvauksen mukaisen basson, niin otathan yhteyttä sähköpostilla tai puhelimella, olen erittäin kiitollinen kaikista vihjeistä!
 
Pekka Kolehmainen
050-5633823
pekkak@icenet.fi
pekkak
29.12.2004 21:50:33
BASSO ON LÖYTYNYT!!
 
Iloisena voin ilmoittaa että bongasin basson netistä eilen illalla Kitarapajan sivuilta. Kitarapajalle se oli päätynyt asiakkaan myyntitiliin tuomana, kanihuutokaupan kautta.
 
Sain basson ongelmitta pois ja se on siis päässyt 'takaisin kotiin' :)
 
Onnellinen ongelma on tällä hetkellä vain siinä, että nyt bassoja pyörii nurkissa jo liiaksikin asti. Ostin kesällä nimenomaan Kitarapajalta Ken Smithin Burnerin päätyökalukseni, ja olen siihen jo ehtinyt tottua ja ihastua. Josko siis jotakuta kiinnostaa, niin Warwick voisi hyvinkin olla myyntilistalla. Tarjoukset sähköpostiin, kiitos!
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)