Aihe: Luppotyö
1
pimp
09.04.2006 04:28:45
Eiku lopputyö siis..
 
Pientä palvelusta pyytäisin, täältä kun löytyy yleensä loviaalia ja avuliasta porukkaa.
Teen parhaillaan lopputyötä BBA tutkintoani varten, palautus keskiviikkona.
Meneillään on siis loppumuotoilu. Pääväittämä on suunnilleen paperilla ja muu matsku. Loppupäätelmä onkin sitten mutkikkaampi juttu. Oon mielestäni onnistunu laittaan viitteet ja kaikki aika hyvin kohdilleen.
Löytyiskö täältä joku vapaaehtoisesti (lupaan nyt vaikka tarjota mehun tapaamilleni osallistujille oke) lukaisemaan tekstini läpi ja kommentoimaan jotenkin rakentavasti meitsin teesejä. tai mitä noi nyt onkaan.
Teksti on siis englanniksi kokonaisuudessaan. osa lähteistä on suomenkielisiä. Suomea on maana käytetty myös esimerkkinä yhessä keississä joten siitä kaipaisin kommentteja.
tekstiä ilman liitteitä ja viitteitä on n. 10000 sanaa. Aihe on hamppu ja sen käyttö laajemmassa mittakaavassa.
.. nii joo.. eihän mulla oo mitään upload-spaceekaan missään. no ehkä parempi oikeestaan. Voin lähettää ton halukkaille eemaililla. Iso paketti mutta tulee kyllä gmailiin heleposti. voin lähettää gmail invitenkin jos pyysdät.
 
Eli onko joku innokas? palaan asiaan aamulla (kohtapuoliin siis)
terv. timo
"Your denial is beneath you ...and thanks to the use of hallusinogenic drugs... I see through you" -Bill Hicks
pimp
09.04.2006 17:28:23
Morjens
 
Aamu meni ohi, mutta nyt oon saanu tota tekstiä valmiimpaan muotoon.
En oo vielä järkänny liitteitä ja niitä on semmonen 10megaa .. skannattuja kuvia ja taulukoita..
eli kuka olis kiinnostunu selaileen tota?
"A radio blared the two kinds of music with which Oklahoma rednecks are familiar: country and western" -Howard Marks
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)