Wanted: Näytä ilmoitus (#204639)


Muusikko hakee: Soitetaan, kehitytään ja pidetään hauskaa – ilman sen suur
Ilmoittaja: MattiKoo (#201285)
Lisätty: Maanantaina 16:29   |   Voimassa: 25.10.2025
Lähetä pikaviesti 
Täällä huutelee 35-vuotias rumpali, jolla on haaveena löytää samanhenkisiä soittajia treenaamaan yhdessä. En hae bändiä tai keikkameininkiä, vaan porukkaa, joka haluaa kehittää itseään muusikkoina — ilman paineita julkaisuista tai listamenestyksestä.

Olisi mahtavaa keskittyä aidosti soittamiseen, yhteiseen tekemiseen ja hauskanpitoon. Toiveena olisi, että porukalla olisi syvempi ymmärrys omasta soittimestaan, halu kasvaa muusikkoina sekä sopivasti tervettä itsekriittisyyttä — eli kyky tiedostaa, missä on vielä kehitettävää. Olisi myös tärkeää, että soittokokemusta löytyy jo reilusti ja että ymmärretään, ettei tässä hommassa tulla koskaan täysin valmiiksi.

Omia vahvuuksiani ovat pop ja funk – käytännössä mikä tahansa genre irtoaa, kun mukana on tyylitajua. Heikkouteni on toisinaan haukata liian iso pala kerralla ja lannistua, jos jokin ei heti onnistu. Pitäisi opetella antamaan itselleen anteeksi ja muistaa, että soittamisen pitäisi ennen kaikkea olla hauskaa.

Soittokokemusta on noin 20 vuotta, ja työskentelen tällä hetkellä rumputeknikkona Turmion Kätilöt- sekä Tarot-yhtyeissä.

Olisi todella hienoa löytää porukka, jonka kanssa voisi yhdessä hioa esimerkiksi Totoa, Porcupine Tree’tä, Leprousia tai Mirellaa. Genret voisivat vaihdella popista reggaeen, funkiin ja RnB:hen – olisi upeaa soittaa laidasta laitaan, epäonnistua, onnistua ja ennen kaikkea kehittyä yhdessä.
Kiinnostus: Puoliammattilainen
Soittokokemus orkestereissa: Yli kymmenen vuotta
Ikä: 35
Osasto: Muut
Paikkakunta: Helsinki (Etelä-Suomen lääni)
Puhelin: 0408092585