Wanted: Näytä ilmoitus (#203524)


Muusikko hakee: Musiikintekijä etsii kitaristia tavoitteelliseen projektiin
Ilmoittaja: Astrantia (#233001)
Lisätty: Torstaina 16:43   |   Voimassa: 01.11.2025
Lähetä pikaviesti 
Lahden seutu ja noin tunnin ajomatkan säteellä muutkin paikat! Mulla on kasa biisejä (melodinen rock, Suomirock, vähän raskaampi ja myös kevyempi suunta), joita alan sovittamaan ja demottamaan, tarkoituksena päästä keikoille ja äänittää+julkaista.
Etsin mukaan sovitustaitoista kitaristia. Kosketinsoittaja on kehissä jo, rytmiryhmä puuttuu. Mun tarkoitus on keskittyä lauluun.

Pari biisiä on julkaistu nimellä Eevi Korento, mutta hyvän kokoonpanon kanssa voidaan mennä myös bändin nimellä tulevaisuudessa. Olen halukas tekemään töitä tavoitteellisesti musiikin suhteen ja oppimaan uutta niin laulun kuin kaiken tän mukanaan tulevan osalta. Soittajilta toivon omaa panostaan biisien sovituksessa. Yhdessä treenailu suht säännöllisesti olisi tosi kivaa ja biisien sovittaminen kasvotusten on musta helpompaa - paikkaa siihen voidaan miettiä yhdessä.

Suoratoistoista löytyy julkaisut Ota mut kyytiin ja Liian raskas sydän/ Eevi Korento:
Lisää biisien demoja saa multa.
https://open.spotify.com/artist/3pN … 0kjwUDpo3?si=z06Ez21zQeSv4ABnC5GFQQ
Instagramista löytää myös https://www.instagram.com/eevikorentovirallinen/
ja FB Eevi Korento

Musavideo just tekeillä... :)

Itseä inspriroivia bändejä ja artisteja:,Tehosekoitin, Greta van Fleet, Halestorm, Within Temptation, Happoradio, Ghost, Dingo, VV...Devin Townsend (mutta ei se ihan tiukka mättö). Oma musa on tarkoitus olla enemmän Suomirokin puolella, mutta raskaan musan vaikutteita voi olla nähtävissä. Aiheet masennuksesta hurmokseen, kaipaukseen ja tarinoihin.
Oma lauluääni on jotain Cheryl Crown ja Neumannin sekoitusta. :D

Toivon sulta sopivasti aikaa, kommunikointitaitoja ja soittotaitoa sekä sovituksen puolella että äänityksissä. Intoa keikoille ainakin silloin tällöin ois kanssa kiva olla! Plussaa on, jos sulla on hyviä kontakteja esim. sopiviin tuottajiin. Ota ihmeessä yhteyttä ja vaihdetaan ajatuksia!
Kiinnostus: Puoliammattilainen
Soittokokemus orkestereissa: Yli vuoden
Ikä: 40+
Osasto: Kitaristit
Paikkakunta: Lahti (Etelä-Suomen lääni)