Keikka: Strike At Once

Päivämäärä:Perjantai 28.02.2020
 
Esiintyjät:Strike At Once
A1ka
Rahko
Strike at Once
 
Paikka:Kerava, Ravintola Ahjon Paja
Lisätietoja:Helmikuun lopussa Keravalla kajahtaa!

Kun Helmikuun loska ja pimeys ovat synkimmillään ja kaikki on sitä itseään paitsi urea, metallin ilosanomaa Keravalle saapuvat tuomaan kolme modernin suomimetallin nousevaa nimeä.

Rahko on turkulainen metalliyhtye, joka yhdistelee sulavasti niin thrashin, death metallin ja melodisen metallin elementtejä. Yhtye julkaisi esikoisdemonsa 2019 kesän lopussa.

A1KA edustaa tamperelaista näkemystä moderniin melodiseen suomimetalliin. Monipuoliset sävellykset ja sovitukset ovat ehdottomasti tsekkaamisen arvoiset!

Strike At Once on hämeenlinnalainen crossover metallia tykittävä viisikko. Vuoden 2019 aikana läjän uusia biisejä julkaissut poppoo on keikkaillut aktiivisesti pidemmän aikaa ja luonut mainetta tiukkana livepumppuna! Tätä ei kannata missata!

Illan aikataulu:
21:00 Rahko
22:00 A1KA
23:00 Strike At Once

Liput ovelta 5e

https://www.facebook.com/events/830843954010344/
Internet:

Keikkakuva (#124588)

Tarkasta aina keikan todenperäisyys esiintyjän ja/tai esiintymispaikan kotisivuilta. Muusikoiden.net ei vastaa keikkojen oikeellisuudesta.