Jäsenkuvaus: p-v-n (#60864)

Rekisteröitynyt:19.09.2006
Viimeksi kirjautunut:21.10.2010
Viimeksi aktiivinen:21.10.2010 18:43   (14vuotta, 313vrk, 18h, ja 21min sitten)

Paikkakunta:Kokkola
 
Kuvaus:Musiikkipedagogiikan opiskelija pohojosesta.

Päätoimenkuvana laulaminen sekä erilainen öliseminen. Spesiaalit intressit ja osaamisalueet ovat kansanomaiset äänenkäyttötavat (suomalaiset sekä pohjoismaiset tyylit) ja improvisaatio.

Soittotaitoa löytyy myös pianon, harmooni, udun, munniharpun sekä joidenkin kansanomaisten puhaltimien taholta.

On perustutkinnoltaan valmistunut pop/jazz musiikoksi 2006 Torniosta, joten taitaa myös siihen osa-alueeseen kuuluvia lauluasioita.

Tällä hetkellä tekee soolo- ja performanssiprojekteja. Tekee myös jonkun verran keikkaa triollansa, johon kuuluu asianomaisen lisäksi kantelisti ja perkussionisti.

Päätulonlähteenä opettaa laulua ja vetää erilaisia äänenkäyttö- sekä improvisaatiokursseja, ja tykkää siittä tosi paljon.
 
Allekirjoitus:Mie.