23.10.2009: Moonmadness/ Zero Nine

Kirjoittanut Intohimo – 26.10.2009

Zero Nine ei pettänyt tälläkään kertaa.
Maailmanluokan karisman omaavan Kepan ääntäsäälimätön ja nyanssitaitoinen laulanta saa monen muun rock-laulajan kuulostamaan lähinnä puudelilta..

Biiseistä kuultiin mm. White Lines, Banging on drums ja elämänjanoinen - suorastaan infernaalinen Never Stop Running, joka sytytti yleisön.

Bornon rummutus on tiukkaa ja tarkkaa.
Kitaristit ovat myös kovia.

Aluksi bändi soitti uuden rieskan biisejä, mutta ne eivät vielä olleet kovin tuttuja, joten yleisö odotteli klassikoita. Voodoo you - biisi ja monet muut kyseisen levyn
rallit olivat omia suosikkejani. Erityisesti bändin nopeat biisit toimivat. Angels oli toki hyvä myös, mutta kyllä on sanottava, että noissa nopeammissa draivi on villeimmillään. Myönnetään, odotin pari biisiä enemmän vanhoja biisejä, mutta eipä se Madonnakaan soitellut niitä kasaribiisejään. Kun uusi lätty on ulkona, niin sitähän se pittää soettaa.

Zero Ninen voisi kyllä lähettää seuraavaksi euroviisuihin,
kun kerta siellä on alettu rokkaamaan.

http://www.myspace.com/zeronineix

Lämmittelijäbändiä Moon Madnessiä en tuntenut entuudestaan, mutta
se oli miellyttävä yllätys. Eritysesti
kosketinsoittajan intohimoinen esiintyminen vakuutti. Showmies!

Laulaja oli myös taitava ja osasi esiintyä hyvin.
Setissä oli ensikädeltä pari kolme tarttuvaa biisiä, joista ainakin uljas On the Edge of Madness jäi soimaan päähäni vierailtuani bändin
myspacessa keikan jälkeen.

http://www.myspace.com/moonmadnessband

Arvostelu


(2 arvostelijaa)
    Kirjaudu sisään arvostellaksesi.

Kommentit

Ei kommentteja. Lisää kommentti.